Niedzielny Superpuchar Polski odwołany! Co było powodem, skoro wszyscy w Legii zdrowi?

- Za chwilę będzie oficjalnie... Niestety jutrzejszy mecz o Superpuchar Polski się nie odbędzie - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Przyczyną jest prawdopodobne zakażenie koronawirusem masażysty Legii Warszawa, która w niedzielę miała zmierzyć się z Cracovią. Decyzja wydaje się dziwna, biorąc pod uwagę, że Legia, po testach, oficjalnie poinformowała, że wszyscy piłkarze i sztab są zdrowi.

Niedzielny mecz o Superpuchar Polski nie dojdzie do skutku! Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, krótkim wpisem na Twitterze poinformował o odwołaniu spotkania. - Za chwilę będzie oficjalnie... Niestety jutrzejszy mecz o Superpuchar Polski się nie odbędzie - napisał. Informacja jest już oficjalna - potwierdził ją na stronie internetowej PZPN.

Niedzielny Superpuchar Polski odwołany! Co było powodem, skoro wszyscy w Legii zdrowi?

Mecz o Superpuchar Polski odwołany został prawdopodobnie przez zarażenie koronawirusem masażysty Legii. Brzmi to nieco dziwnie i zaskakująca, ponieważ mistrzowie Polski w sobotę przed południem poinformowali, że wszyscy piłkarze i członkowie sztabu - poza wspomnianym masażystą - są zdrowi, a przeprowadzone testy dały wyniki negatywne.Problem w tym, że zarażenia nie muszą być widoczne od razu. Czas inkubacji wirusa trwa bowiem kilka lub nawet kilkanaście dni. W takiej sytuacji po ostatnim kontakcie z osobą zarażoną musi minąć przynajmniej tydzień, aby całkowicie wykluczyć możliwość zarażenia. Na Twitterze wyjaśnił to m.in. Jakub Kosikowski, lekarz rezydent onkologii klinicznej COZL/SPZOZ Puławy.

Zwrot akcji ws. meczu o Superpuchar [AKTUALIZACJA]

Kilkanaście minut po wpisie Zbigniewa Bońka, Legia Warszawa opublikowała informację o tym, że masażysta, u którego podejrzewano zarażenia koronawirusem, przeszedł dodatkowe badania, które również dały wynik ujemny. To oznacza, że wszyscy w warszawskim klubie są zdrowi, a niedzielny mecz może zostać rozegrany zgodnie z planem. Pod warunkiem, że w Cracovii sytuacja jest taka sama.

PZPN oficjalnie odwołuje Superpuchar

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski, w którym mistrz kraju, Legia Warszawa, miała zmierzyć się 9 sierpnia 2020 roku ze zdobywcą Pucharu Polski, Cracovią, zostaje odwołany. Ma to związek z faktem ujawnienia przypadku zakażenia koronawirusem u członka sztabu klubu Legia Warszawa.

Podjęta decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Zgodnie z procedurami, wykluczenie potencjalnego zakażenia można uzyskać dopiero po przeprowadzaniu dwóch testów wymazowych w odstępie 7 dni." - możemy przeczytać na stronie PZPN-u.

Więcej o: