Koronawirus w Legii Warszawa! Wszyscy piłkarze natychmiast wezwani na testy

Najpierw Wisła Płock, potem Lechia Gdańsk, a teraz Legia Warszawa. Jak informuje portal weszlo.com, koronawirus pojawił się w zespole mistrzów Polski. Zakażony miał zostać klubowy masażysta.

Już ponad 50 tys. osób zakaziło się w Polsce koronawirusem. Ponad 1,7 tys. zmarło z powodu choroby. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie wygląda dobrze - liczba zakażeń od jakiegoś czasu rośnie, a w ostatnich dniach padają nowe rekordy w przyrostach chorych.

Zobacz wideo "Legia dąży do pozycji Bayernu w Niemczech"

Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i nie omija także sportowców czy klubów piłkarskich. Po Wiśle Płock i Lechii Gdańsk choroba pojawiła się w Legii Warszawa. Jak poinformował portal weszlo.com, zakażony ma być klubowy masażysta.

O ile zakażenie kogokolwiek z klubu to zła wiadomość, o tyle w tym przypadku nie zaburza ono funkcjonowania i przygotowania zespołu do zbliżających się kwalifikacji europejskich pucharów. Przynajmniej w teorii. W praktyce rzecz może wyglądać zupełnie inaczej, bo jak wiadomo, masażysta to ktoś, kto ma kontakt z większością zawodników. Jeśli któregoś z piłkarzy zaraził, sprawa zacznie się komplikować. Szczególnie że jeszcze w czwartek miał kontakt z piłkarzami.

Serwis weszlo.com zdradził, że w piątek wieczorem wszyscy piłkarze Legii zostali wezwani na testy. W ciągu kilkunastu godzin powinno się więc okazać, czy zakażony jest ktoś poza masażystą. 

Na niedzielę na godzinę 20 zaplanowany jest mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią a Cracovią. W związku z zaistniałą sytuacją, jego odbycie się stoi pod znakiem zapytania. Z kolei w dniach 18-19 sierpnia odbędą się mecze I rundy kwalifikacji do LM, w którym również gra Legia.

Przeczytaj także: 

Więcej o: