Michał Kucharczyk wraca do Polski! Podpisał trzyletni kontrakt

Michał Kucharczyk został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin! Były piłkarz m.in. Legii Warszawa podpisał trzyletni kontrakt.

Prawie dwa tygodnie temu Michał Kucharczyk pożegnał się z Urałem Jekaterynburg, 11. zespołem poprzedniego sezonu ligi rosyjskiej. Odszedł z niego wraz z Maciejem Wiluszem po tym, jak ich kontrakty nie zostały przedłużone. Wilusz w środę podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa, a Kucharczyk również zdecydował się na powrót do Polski.

Zobacz wideo Co słychać w ekstraklasie? "Cała Polska będzie śledzić, w jakiej formie jest Boruc"

Pogoń zachwycona sprowadzeniem Michała Kucharczyka. "Bardzo dużo jakości"

29-letni Kucharczyk podpisał trzyletni kontrakt z Pogonią Szczecin, w którym będzie nosił koszulkę z numerem 18. Do drużyny dołączy na początku przyszłego tygodnia. - W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza - powiedział szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk, cytowany przez oficjalną stronę klubu. - Michał wnosi do zespołu bardzo dużo jakości oraz ogranie. Cieszymy się, że udało nam się przekonać zawodnika i doprowadzić do tego transferu

Michał Kucharczyk trafił do Uralu latem 2019 roku po odejściu z Legii Warszawa. Łącznie rozegrał 19 meczów (1130 minut), w których strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę. To 9-krotny reprezentant Polski, 5-krotny mistrz Polski i zdobywca 6 Pucharów Polski. Wcześniej Pogoń sprowadziła m.in. Mariusza Fornalczyka (Polonia Bytom), Luisa Matę (Porto B), Alexandra Gorgonia (Rijeka) i Bartłomieja Mruka (Garbarnia). 

Więcej o: