Oficjalnie: Janusz Gol odszedł z Cracovii. Żona piłkarza wydała oświadczenie

Cracovia poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że rozstaje się z pomocnikiem Januszem Golem. - Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron - napisano na koncie klubu na Twitterze.

Cracovia w oficjalnym komunikacie ogłosiła, że Janusz Gol nie będzie dłużej piłkarzem klubu Janusza Filipiaka. - W dniu dzisiejszym najstarszy Klub sportowy w Polsce opuszcza Janusz Gol. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Dziękujemy za wszystkie występy dla Pasów i życzymy powodzenia w dalszej karierze! - napisano na oficjalnym koncie klubu na Twitterze.

Janusz Gol odchodzi. "Z wielką dumą reprezentował barwy Cracovii"

Żona piłkarza w mediach społecznościowych postanowiła wydać oświadczenie dot. odejścia Gola z Cracovii. - Szkoda bardzo, że tak to się wszystko potoczyło. Mimo nieprzyjemności, jakie spotkały Janusza, będziemy Cracovię zawsze bardzo miło wspominać. To wspaniałe, że dołożył cegiełkę do wygrania pierwszego PP w historii klub i na zawsze będzie jej częścią. [...] Janusz pragnie przekazać, że z wielką dumą reprezentował barwy Cracovii oraz nosił kapitańską opaskę. W szczególności pragniemy podziękować Wam kibicom za to, że wierzyliście w Janusza i staliście za nim do samego końca. Cracovia na zawsze zyskała 3 fanów - taki wpis zamieściła na Twitterze żona Janusza Gola, dodając do niego emotikonkę rozbitego na pół serca.

Janusz Gol jeszcze do niedawna był kapitanem Cracovii i odgrywał bardzo ważną rolę w zespole prowadzonym przez Michała Probierza. Po tym jak pomocnik nie zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, która była konieczna ze względu na pandemię koronawirusa, jego sytuacja w zespole diametralnie się zmieniła. 

Zobacz wideo Janusz Gol znika powoli z Cracovii. "Nie zasłużyłem na to. Taka była decyzja trenera" [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

34-latek zaczął być pomijany przy ustalaniu składu na ligowe mecze w ekstraklasie. Konflikt piłkarza z władzami Cracovii rozpoczął się w kwietniu. Gol jako jedyny z piłkarzy Cracovii nie porozumiał się z klubem w sprawie obniżki wynagrodzenia. W efekcie trener Michał Probierz pozbawił go funkcji kapitana. 

To jednak nie wszystko, ponieważ Gol przestał grać. Ostatni raz wystąpił w barwach Cracovii w wygranym 3:1 w Gdańsku meczu z Lechią, kiedy wszedł na murawę w 66. minucie.Później w kolejnych czterech meczach nie zagrał już ani jednej minuty. Od spotkania z Jagiellonią Białystok (21.06) nie znalazł się ani razu w kadrze meczowej. 

Cracovia poszła krok dalej i podjęła kolejną decyzję. Gol został później wysłany na 3-tygodniowy przymusowy urlop, o czym pierwszy wspomniał portal sport.tvp.pl. W  sezonie 2019/20 nie pojawił się już na boisku.

Gol o konflikcie z Probierzem

Nie zasłużyłem na to. Taka była decyzja trenera - mówił kilkanaście dni temu o swojej sytuacji w klubie w programie "Sekcja Piłkarska" w Sport.pl pomocnik Cracovii. Dodał, że nie wyjaśnił wciąż tej sytuacji z trenerem Probierzem. Ten zaś odpowiedział mu na konferencji prasowej: - To wielkie kłamstwo. Jeżeli nie pamięta trzech rozmów indywidualnych ze mną, to może się zdarzyć. Ale jeśli nie pamięta czwartej rozmowy z trenerem Kurdzielem, to jest to dosyć przykre, że piłkarz tak się wypowiada.

Więcej o: