Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piast Gliwice może stracić Piotra Parzyszka. Zainteresowanie z całej Europy

Piotr Parzyszek może opuścić Piasta Gliwice. Zawodnikiem zainteresowane są kluby z Turcji, Holandii, Włoch i Belgii - informuje "Katowicki Sport".

Piotr Parzyszek był jednym z najlepszych napastników minionego sezonu ekstraklasy. 27-letni napastnik w 37 występach zdobył 12 bramek. Z polskich napastników lepszy od niego był jedynie Jarosław Niezgoda, który zimą zamienił Legię Warszawa na grające w MLS Portland Timbers. Wynik Parzyszka mógłby być jeszcze lepszy, gdyby zawodnik miał więcej szczęścia i nie był zmieniany niemal w każdym meczu.

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Ta awantura z tym transferem tak długo trwała, że prawie się rozpłakałem w domu

Jak informuje "Katowicki Sport" dobra forma Parzyszka zaowocowała zainteresowaniem zachodnich klubów. Napastnikowi już za rok wygasa umowa z Piastem Gliwice i szansę, jaką to daje, mogą wykorzystać kluby z Turcji, Holandii, Włoch lub Belgii. "Katowicki Sport" nie podaje jednak ich nazw poza Twente, o którym pisały ostatnio holenderskie media.

Parzyszek zawodnikiem Piasta został latem 2018 roku. W sezonie 2018/19 zdobył z klubem mistrzostwo Polski. Wcześniej grał m.in. w PEC Zwolle, vbv De Graafschap, Randers FC, Koninklijke Sint-Truidense VV oraz Charltonie.

Parzyszek mógł opuścić Piasta już zimą. Wtedy jednak klub nie porozumiał się z włoskim Frosinone w kwestii odstępnego za napastnika.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: