Piłkarz Piasta Gliwice odszedł po pięciu latach. Wrócił do ojczyzny

Uros Korun, który przez pięć lat grał w Piaście Gliwice, został nowym piłkarzem Olimpiji Lublany. To kolejny piłkarz, który latem opuścił ekipę Waldemara Fornalika.

Uros Korun trafił do Piasta Gliwice w 2015 roku z NK Domżale. Rozegrał 132 mecze w ekstraklasie, w których strzelił cztery gole i zaliczył cztery asysty, a największym sukcesem było zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2018/19. W minionym sezonie zagrał w 35 meczach ligowych, ale odszedł z trzeciej drużyny ekstraklasy po wygaśnięciu kontraktu.

Zobacz wideo Boruc wrócił do Legii. "Jest niewiadomą. Psychika będzie jego atutem"

Teraz okazało się, że wróci do Słowenii i zagra w Olimpiji Lublanie. 32-latek podpisał dwuletni kontrakt z wicemistrzem kraju, który niedługo zagra w eliminacjach Ligi Europy.

Zmiany w Piaście Gliwice

To kolejny piłkarz, który latem odszedł z Piasta. Najlepszy zawodnik ekstraklasy Jorge Felix trafił do tureckiego Sivassporu, a niepewna jest przyszłość Toma Hateleya, którego kontrakt już wygasł i nie wiadomo, czy nowa umowa zostanie podpisana. Do ekipy Waldemara Fornalika trafili za to Michał Żyro, Patryk Lipski czy Javier Ajenjo Hyjek.

Więcej o: