Były reprezentant Polski po trzech latach w Rosji wraca do Ekstraklasy

Maciej Wilusz został zawodnikiem Rakowa Częstochowa. 31-latek podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia go o rok.

Przez ostatnich sześć miesięcy Maciej Wilusz był zawodnikiem Urału Jekaterynburg. Wcześniej środkowy obrońca występował m.in. w FK Rostow, Lechu Poznań, Koronie Kielce i GKS-ie Bełchatów. Po trzech latach spędzonych w Rosji 31-latek postanowił wrócić do Polski, po tym jak nie przedłużył umowy w Urale.

Zobacz wideo Papszun: Nie widziałem, by prezydent był zachwycony z awansu do ekstraklasy

We wtorek o pozyskaniu zawodnika poinformował Raków Częstochowa. Wilusz podpisał z klubem trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o rok. - Transfer Macieja Wilusza to zespołowa praca tak naprawdę całego klubu. Bez zaangażowania Michała Świerczewskiego i trenera Marka Papszuna wydaje się, że ściągnięcie Maćka byłoby niemożliwe. Liczymy na to, że Maciej będzie nie tylko ostoją naszego zespołu, ale też mentorem, który swoją postawą na boisku, ale także poza nim będzie pomagał pozostałym zawodnikom osiągnąć wyższy poziom - powiedział Paweł Tomczyk, szef działu skautingu Rakowa, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Łącznie Wilusz ma na swoim koncie 80 występów w ekstraklasie, 50 w rosyjskiej Premier Lidze i 49 w rozgrywkach 1 ligi. 31-latek zaliczył także 11 spotkań w ramach Pucharu Polski i 5 w ramach Pucharu Rosji. W 198 występach zdobył 4 bramki, dwukrotnie asystując. 18 stycznia 2014 roku Wilusz zadebiutował w reprezentacji Polski. Z kadrze rozegrał cztery spotkania.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: