Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jorge Felix, najlepszy piłkarz ekstraklasy, na testach medycznych w nowym klubie

Jak informuje portal 90minut.pl, Jorge Felix przechodzi testy medyczne w tureckim Sivassporze. Hiszpan był najlepszym piłkarzem poprzedniego sezonu ekstraklasy.

W poniedziałek "Super Express" podał, że 28-letni Jorge Felix na 80 procent zostanie nowym piłkarzem Sivassporu. Transfer ten wydaje się być prawie pewny, bo portal 90minut.pl poinformował, iż Felix przechodzi właśnie testy medyczne w Turcji.

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Ta awantura z tym transferem tak długo trwała, że prawie się rozpłakałem w domu

Przez dwa ostatnie sezony Hiszpan był piłkarzem Piasta Gliwice. W sezonie 2018/2019 wraz z kolegami z drużyny cieszył się z mistrzostwa Polski. Rok później Piast był trzeci, a Felix został wybrany piłkarzem sezonu w ekstraklasie. Jako że niedawno wygasł mu kontrakt ze śląskim klubem, stał się obiektem zainteresowań wielu drużyn. Miał otrzymać aż 30 ofert od potencjalnych pracodawców.

Jorge Felix bliski transferu do Turcji

W rozmowie z hiszpańskim portalem tercerequipo.com Felix przyznał, że może przebierać w ofertach. - Chcą mnie drużyny m.in. z Grecji, Turcji, Korei Płd., USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - zdradził piłkarz. - Mam też opcję pozostania w Polsce, bo interesuje się mną Legia Warszawa - dodał. To nie dziwi, bo w ostatnich rozgrywkach polskiej ligi zdobył 16 bramek w 33 meczach.

Wszystko wskazuje na to, że nowym klubem Felixa będzie Sivasspor. Turecki zespół w sezonie 2019/2020 zajął czwarte miejsce w Super Lig i ma zapewniony udział w fazie grupowej Ligi Europy. Felix to jeden z trzech podstawowych piłkarzy, którzy odeszli ostatnio z Piasta Gliwice: oprócz niego ekipę Waldemara Fornalika opuścili Uros Korun oraz Tom Hateley. 

Przeczytaj też: