Anglicy pożegnali Artura Boruca. "Jeden z najlepszych"

- Artur Boruc zawsze dawał do zrozumienia, że jego marzeniem jest zakończenie kariery w Legii Warszawa. I bardzo się cieszę, że to jego marzenie właśnie się spełnia - mówi Neill Blake, prezes AFC Bournemouth.

Wielki piłkarz, wielka osobowość, wielki Polak w naszej bramce. Bournemouth oficjalnie pożegnało Artura Boruca. - Odegrał ogromną rolę w najnowszej historii AFC Bournemouth i jest bez wątpienia jednym z najlepszych bramkarzy, jakich kiedykolwiek mieliśmy w zespole - powiedział prezes Neill Blake, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Artur Boruc marzył o Legii

Blake podkreślił, że to w dużej mierze postawa Boruca zapewniła Bournemouth historyczny awans do Premier League w sezonie 2014/15. - Nawet gdy jego rola zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat, Artur był uosobieniem profesjonalizmu i mentorem dla naszych młodszych bramkarzy. Zawsze jednak dawał do zrozumienia, że jego marzeniem jest zakończenie kariery w Legii Warszawa. I bardzo się cieszę, że to jego marzenie właśnie się spełnia - dodał Blake.

Boruc oficjalnie bramkarzem Legii jest od 1 sierpnia. Podpisał z klubem roczny kontrakt. Z Bournemouth związany był od 2014 roku. Rozegrał 129 spotkań (wpuścił 184 gole i zachował 39 czystych kont), ale żadnego w minionym sezonie, w którym Bournemouth spadło z Premier League.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .
Więcej o:
Copyright © Agora SA