Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze pozyska dwóch nowych piłkarzy. Duże wzmocnienia drużyny Marcina Brosza

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Górnik Zabrze ma pozyskać dwóch piłkarzy. To Bartosz Nowak ze Stali Mielec i Alex Sobczyk, który niedawno grał w Spartaku Trnawa.

Górnik wzmacnia się przed startem sezonu ekstraklasy, który zaplanowano na 22 sierpnia. Jak informuje "Przegląd Sportowy", śląski zespół pozyska Bartosza Nowaka ze Stali Mielec. 26-latek to środkowy pomocnik, był ważną postacią w Stali w poprzednim sezonie, gdy zespół z Podkarpacia wywalczył awans do ekstraklasy. W I lidze zanotował dobre statystyki: 13 goli i 13 asyst. Nowak to wychowanek innego klubu ze Śląska, Gwarku Zabrze. Grał także m.in. w Ruchu Chorzów i Miedzi Legnica.

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji

Górnik wzmacnia się przed nowym sezonem

Drugim wzmocnieniem ma być 23-letni Alex Sobczyk, austriacki napastnik. Jego rodzice pochodzą z Polski tak jak brat Maciej. Ostatnim klubem Sobczyka był Spartak Trnawa. Od 29 lipca 23-latek jest bez klubu. Wcześniej był zawodnikiem takich drużyn, jak: Rapid Wiedeń, Wiener Neustadt czy SKN St. Polten. Występował w młodzieżowych reprezentacjach Austrii. Górnik miał obserwować go od kilku miesięcy. Pierwszym letnim transferem zespołu z Zabrza był Kacper Michalski, obrońca sprowadzony z GKS-u Katowice.

Górnik potrzebuje wzmocnień, bo pod koniec lipca z klubu odeszli czterej piłkarze: Igor Angulo, Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik i David Kopacz. Zwłaszcza strata tego pierwszego, byłego króla strzelców ekstraklasy, może być odczuwalna. Górnik w poprzednim sezonie zajął dziewiąte miejsce (pierwsze miejsce w grupie spadkowej).

Przeczytaj też: