Wielkie wzmocnienie Pogoni Szczecin. Były król strzelców podpisał kontrakt

Pogoń Szczecin ma nowego napastnika! To Alexander Gorgon, były wicekról strzelców austriackiej Bundesligi, syn Wojciecha Gorgonia, który w latach 80. grał w Wiśle Kraków.

Pogoń Szczecin wzmacnia się przed kolejnym sezonem ekstraklasy, który rusza 22 sierpnia. "Portowcy" poinformowali, że ich nowym napastnikiem został 31-letni Alexander Gorgon. To Austriak, który ma polskie korzenie. W Szczecinie podpisał kontrakt na trzy lata.

Zobacz wideo Kosta Runjaić w "Wilkowicz Sam na Sam": Inaczej sobie wyobrażałem Polskę, ale spodobało mi się to, co zobaczyłem

Nowy napastnik Pogoni Szczecin

Gorgon w ostatnim sezonie występował w chorwackim HNK Rijeka. W 29 meczach strzelił siedem goli. W Chorwacji grał od czterech lat, a jego łączny bilans to 126 spotkań i 42 bramki. Jest wychowankiem Austrii Wiedeń, w której spędził większość kariery. W 161 meczach stołecznego zespołu trafił 52 razy. Jego najlepszy sezon dotychczas to 2015/2016 gdy dzięki 19 bramkom był wicekrólem strzelców austriackiej Bundesligi. - Alexa znaliśmy i obserwowaliśmy od kilku lat, ale wcześniej był zdecydowanie poza naszym zasięgiem. Teraz nadarzyła się okazja, by zaproponować mu grę w Pogoni. Liczymy na jego doświadczenie. Jest to zawodnik, który w swojej karierze zdobył sporo goli i na pewno widzimy dużą szansę na to, że szybko zacznie spełniać swoją rolę w Szczecinie – powiedział szef pionu sportowego Pogoni, Dariusz Adamczuk, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Nowy napastnik Pogoni to syn Wojciecha Gorgonia, który w latach 80. był zawodnikiem Wisły Kraków i Zagłębia Sosnowiec. Alexander mówi po polsku. - Cała moja rodzina jest w Krakowie. Do momentu, gdy założyłem własną rodzinę, a mam trójkę dzieci, to bywałem w Krakowie dwa razy w roku. W ostatnich latach, już przeprowadzce do Rijeki, trudno było mi tak często odwiedzać Polskę - wspomina w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Przeczytaj też:

Więcej o: