Beniaminek ekstraklasy wzmacnia się piłkarzem Lecha Poznań

Prezes Stali Mielec, beniaminka w nowym sezonie ekstraklasy, Bartłomiej Jaskot powiedział w programie "Cafe Futbol" na antenie Polsatu Sportu, że klub wypożyczy Pawła Tomczyka z Lecha Poznań.

Paweł Tomczyk zostanie na dniach wypożyczony z Lecha Poznań do Stali Mielec. 22-letni napastnik w ostatnim sezonie w 29 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił dziewięć goli i miał jedną asystę. Nie miał szans w rywalizacji o miejsce w składzie Lecha z Chrystianem Gytkjaerem, królem strzelców ostatniego sezonu. Wiosną grał tylko w 2-ligowych rezerwach "Kolejorza". Teraz będzie mógł występować w beniaminku ekstraklasy.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Stal Mielec wzmacnia atak

Transfer 22-latka do Mielca to nie przypadek. Drużynę Stali poprowadzi w przyszłym sezonie Dariusz Skrzypczak, który ostatnio był asystentem Dariusza Żurawia w stolicy Wielkopolski, a zastąpił zwolnionego przed paroma dniami Dariusza Marca, który wywalczył awans do ekstraklasy. Skrzypczak zna dobrze Tomczyka i dlatego klub z Podkarpacia zdecydował się na wypożyczenie napastnika. Dodatkowo Stal będzie miała prawo pierwokupu piłkarza.

Tomczyk to wychowanek Lecha, ale miał też okazję występować w Piaście Gliwice i Podbeskidziu Bielsko-Biała. Z Piastem wywalczył mistrzostwo Polski w sezonie 2018/2019. Grał także w reprezentacji Polski do lat 21, w której zaliczył 11 spotkań.

Stal musi się wzmacniać, bo dopiero co zapewniła sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a już straciła dwóch piłkarzy. Do Piasta Gliwice przeniósł się Michał Żyro, z Górnikiem Zabrze umowę ma podpisać Bartosz Nowak. 

Przeczytaj też:

Więcej o: