Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa wydała oficjalny komunikat ws. Wisły Płock

W Wiśle Płock wykryto koronawirusa u jednego z piłkarzy. To pierwszy taki przypadek w ekstraklasie. - Ta sytuacja pokazuje, że do pełnego sukcesu w walce z wirusem jest jeszcze daleko - czytamy w komunikacie ligi.

- Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne - poinformował Wisła Płock w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

"Ta sytuacja pokazuje, że do pełnego sukcesu w walce z wirusem jest jeszcze daleko"

Kilka godzin później komunikat wydały też władze ligi. Oto pełna jego treść: - W związku z wykryciem zarażenia w Wiśle Płock, klub będzie musiał dostosować rytm przygotowań do wytycznych sanepidu i zespołu medycznego PZPN. Samemu zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a pozostałym zawodnikom i trenerom możliwości jak najszybszego powrotu do normalnych treningów.

Ta sytuacja pokazuje, że do pełnego sukcesu w walce z wirusem jest jeszcze daleko. Wszyscy mamy świadomość, że w kraju i na świecie nie jest bezpiecznie, podobne przypadki zakażeń dotknęły już wiele klubów w Europie. Tą drogą apelujemy przede wszystkim do zawodników i trenerów o stosowanie się do wytycznych zespołu medycznego PZPN i unikania zachowań, mogących zwiększyć ryzyko zarażenia. To, że poprzedni sezon po wznowieniu udało się zakończyć bez komplikacji, nie oznacza, iż można zapomnieć o bezpieczeństwie i monitorowaniu stanu zdrowia, dlatego też jakiekolwiek zmniejszanie standardów i wymogów w tym zakresie nie może mieć miejsca.

Ekstraklasa S.A. nie planuje wprowadzać żadnego "luzowania" przepisów w tym zakresie, pozostawiając strefowanie stadionów, z całkowitym wyłączeniem dostępności dla osób postronnych do strefy zero, zastrzeżonej dla zawodników, sędziów i ograniczonej grupy przedstawicieli mediów klubowych i producenta sygnału telewizyjnego (Ekstraklasa Live Park), którego zespół również będzie podlegać rygorystycznym procedurom medycznym.

Naszym wspólnym celem jest, by rozpocząć i bezpiecznie zakończyć sezon i w gestii klubów jest takie kierowanie swoją kadrą, by móc wystawić zdrowy zespół w rozgrywkach. Każdy z klubów powinien ściśle współpracować z zespołem medycznym i przestrzegać zaleceń medycznych wprowadzonych w ubiegłym sezonie w związku z epidemią.

Rozpoczęcie rozgrywek nie jest zagrożone, ze względu na stosunkowo długi - trzytygodniowy - okres do ich rozpoczęcia. Obecnie nie zakładamy przekładania meczów lub całych kolejek.

Wisła Płock odwołuje zgrupowanie

Klub z Mazowsza miał w sobotę rozpocząć obóz przygotowawczy przed nowym sezonem (w Grodzisku Mazowieckim). Ze względu na powyższą sytuację, został on jednak odwołany. Wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażonym zawodnikiem (jego nazwiska nie ujawniono), będą musieli pozostać w izolacji.

W następnych dniach Wisła Płock powtórzy testy i dopiero na podstawie uzyskanych rezultatów klub postanowi, co będzie dalej. Zespół Radosława Sobolewskiego wszystkie swoje działania związane z badaniami konsultuje z PSSSE w Płocku i komisją medyczną PZPN.

Wisła Płock, która zakończyła poprzedni sezon na 12. miejscu, nowe rozgrywki ma rozpocząć od meczu ze Stalą Mielec (23 sierpnia, godz. 12.30).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .