Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwszy przypadek koronawirusa w ekstraklasie. Klub odwołuje zgrupowanie

W zespole Wisły Płock po zakończeniu sezonu postanowiono zrobić badania wymazowe na obecność koronawirusa i wynik jednego z nich okazał się być pozytywny - poinformował klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Testy przeprowadzono na koszt klubu. Przebadano piłkarzy pierwszego zespołu oraz cały sztab szkoleniowy. 

Zobacz wideo Konflikt Furmana z Romanczukiem trwa. "Zachował się, jakby olał całą Wisłę oraz Płock"

Pozytywny przypadek zakażenia koronawirusem w Wiśle Płock. Klub wydał komunikat

- Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne - poinformował klub w specjalnym komunikacie na oficjalnej stronie internetowej.

Klub z Mazowsza miał w sobotę rozpocząć obóz przygotowawczy przed nowym sezonem. Był on planowany w Grodzisku Mazowieckim. Ze względu na powyższą sytuację, został odwołany. Wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażonym zawodnikiem (jego nazwiska nie ujawniono - przyp. red.) będą musieli pozostać w izolacji.

W następnych dniach Wisła Płock powtórzy testy i dopiero na podstawie uzyskanych rezultatów klub postanowi, co będzie dalej. Zespół Radosława Sobolewskiego wszystkie swoje działania związane z badaniami konsultuje z PSSSE w Płocku i komisją medyczną PZPN.

Przeczytaj także: