Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Beniaminek ekstraklasy ma nowego trenera. Legenda Lecha Poznań

Dariusz Skrzypczak został nowym trenerem Stali Mielec, gdzie zastąpił Dariusza Marca - poinformował beniaminek ekstraklasy.

Trenerze, witamy w Mielcu! - napisała Stal, która w piątek poinformowała, że nowym trenerem został Dariusz Skrzypczak. A więc do niedawna asystent Dariusz Żurawia, legenda Lecha, która pożegnała się z klubem w nie do końca zrozumiałych okolicznościach. Dla kibiców Kolejorza, którzy byli zniesmaczeni i pełni obaw, bo to Skrzypczak w Poznaniu w dużej mierze odpowiadał za dobrą grę młodych piłkarzy.

Zobacz wideo Lech Poznań będzie miał nowego sponsora. Prezes zdradził, kiedy będzie zaprezentowany

Stal żegna jednego trenera, a drugiego wita

Skrzypczak w Mielcu zastąpi Dariusza Marca, który w minionym sezonie wywalczył ze Stalą awans do ekstraklasy (po 24 latach), ale nie porozumiał się z klubem w sprawie przedłużenia umowy. "Powodem jest różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego" - argumentowała Stal, która w piątek też poinformowała, że rozstaje się z Marcem.

Klub z Mielca, choć nie podaje, ile obowiązywać będzie umowa Skrzypczaka, na oficjalnej stronie internetowej tak przedstawia nowego trenera. "Urodził się 13 listopada 1967 roku w Rawiczu. Były polski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Jako trener pracował wiele lat w Szwajcarii, gdzie najpierw objął drużyny młodzieżowe, a następnie opiekował się seniorami jako grający trener, po czym powrócił do szkolenia młodzieży. Do 2010 roku prowadził zespół U16 FC Luzern. Razem z Ryszardem Komornickim był zatrudniony jako trener pierwszoligowej drużyny FC Solothurn. 1 lipca 2019 roku rozpoczął pracę jako asystent trenera Dariusza Żurawia w Lechu Poznań".

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .