Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Asystent Adama Nawałki został trenerem klubu ekstraklasy

Bogdan Zając został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. 47-letni szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok - poinformowała oficjalna strona klubu.

- Będzie oficjalny komunikat w tej sprawie - powiedział nam w czwartek wieczorem Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii, którego zapytaliśmy o to, czy Iwajło Petew nadal jest trenerem białostockiego klubu. Z naszych informacji wynikało, że już wtedy nie był. Zakończył pracę w Jagiellonii, którą prowadził od 30 grudnia, kiedy na stanowisku zastąpił zwolnionego kilka tygodni wcześniej Ireneusza Mamrota.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Bogdan Zając: Nie jestem nowicjuszem

Jagiellonia oficjalny komunikat wydała dobę później. W piątek wieczorem poinformowała, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Bogdan Zając, a więc były asystent Adama Nawałki, z którym pracował w reprezentacji Polski, ale też w GKS Katowice, Górniku Zabrze oraz Lechu Poznań.

Dla 47-letniego Zająca praca w Jagiellonii będzie pierwszą w karierze samodzielną pracą z seniorskim zespołem. - W ekstraklasie prowadziłem zespół w dwóch spotkaniach. Wcześniej prowadziłem też zespół juniorski, z którym wywalczyliśmy awans do najwyższej ligi w ich kategorii wiekowej. Nie jestem zatem nowicjuszem. Byłem ponadto przez wiele lat prężnie działającym trenerem u boku Adama Nawałki. Robiłem odprawy, analizy, na bieżąco prowadziłem zajęcia, takie rzeczy nie są mi obce. Teraz mam szansę wykazać się sam. Przeszedłem dobrą szkołę u trenera. Myślę, że jestem gotowy - powiedział Zając w rozmowie z oficjalną stroną Jagiellonii.

Wraz z Zającem do Jagiellonii trafili Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Gerard Juszczak (asystent trenera, analityk) i Stanisław Gadziński (trener od przygotowania motorycznego).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .