Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jagiellonia Białystok zwolniła trenera! I ma już następcę. Były asystent Adama Nawałki

Bogdan Zając pojechał do Białegostoku i podpisze kontrakt z Jagiellonią - informuje "Przegląd Sportowy". Były asystent Adama Nawałki zastąpi Iwajło Petewa.

"Przegląd Sportowy" potwierdził, że Bogdana Zając zostanie trenerem Jagiellonii Białystok. Nowy szkoleniowiec zaczął już kompletować swój sztab szkoleniowy na nowy sezon PKO Ekstraklasy

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Jagiellonia Białystok po raz kolejny zmienia trenera. Były współpracownik Adama Nawałki

Bogdan Zając jako swoich współpracowników wybrał osoby niegdyś związane z selekcjonerem reprezentacji Polski, Adamem Nawałką. Wśród nich znaleźli się Jarosław Tkocz, który będzie trenerem bramkarzy i zastąpi Pawła Primela. Koordynatorem ds. przygotowania fizycznego będzie Remigiusz Rzepka oraz Gerard Juszczak, który obejmie funkcję analityka. W sztabie szkoleniowym Jagiellonii Białystok pozostanie Rafał Grzyb, asystent Iwajło Petewa oraz były zawodnik klubu.

Władze Jagielloni Białystok zdecydowały się na kolejną zmianę na stanowisku trenera zespołu. Iwajło Petew objął posadę 30 grudnia 2019 roku. Kontrakt 44-letniego Bułgara z klubem obowiązywał do końca czerwca 2021 roku. W piątek na stronie klubowej pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano o zwolnieniu Iwajło Petewa. 

- Chciałbym podziękować wszystkim za wspólną pracę, która miała przynieść nam jak najlepsze rezultaty. Od pierwszego do ostatniego dnia mojego pobytu w Białymstoku mogłem liczyć na pomoc. Nie tak wyobrażałem sobie przebieg rundy wiosennej, ale takie jest życie, taka jest piłka. Całej Jagiellonii, władzom, trenerom, zawodnikom i kibicom życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów. Szczególnie chciałbym podziękować za współpracę swoim piłkarzom, za to jak wróciliśmy do gry po kwarantannie - powiedział były szkoleniowiec Jagiellonii. 

Bilans Iwajło Petewa podczas pracy w Białymstoku to sześć zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek. Wraz z byłym selekcjonerem reprezentacji Bułgarii Jagiellonię opuszcza także asystent trenera Emanuel Lukanow.