Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Boruc może wrócić do Legii Warszawa! Rozmowy trwają, jest potwierdzenie

Po 15 latach od wyjazdu do Celticu Glasgow Artur Boruc może wrócić do Legii Warszawa - poinformował portal Legia.net.

31 lipca kończy się kontrakt Artura Boruca w Bournemouth, które w zakończonym niedawno sezonie spadło do Championship. Wiele wskazuje na to, że doświadczony bramkarz nie przedłuży umowy z angielskim klubem i dojdzie do jego wielkiego powrotu do Polski.

Zobacz wideo "Legia dąży do pozycji Bayernu w Niemczech"

Boruc wróci do Legii?!

Jak poinformował portal Legia.net Boruc jest bliski powrotu do Legii Warszawa! Byłby to powrót po 15 latach, bo już tyle czasu minęło od wyjazdu 65-krotnego reprezentanta Polski do Celticu Glasgow. Później Boruc bronił też we Fiorentinie i Southampton, z którego trafił do Bournemouth.

Boruc był zawodnikiem Legii w latach 1999-2005. W tym czasie rozegrał 88 meczów, w których strzelił nawet jednego gola. W sezonie 2001/02 zdobył z warszawskim klubem mistrzostwo i puchar ligi.

O powrocie Boruca na Łazienkowską spekuluje się od lat, jednak od pewnego czasu wydawało się, że do tego już nie dojdzie. 40-letni Boruc miał przedłużyć kontrakt z Bournemouth i zostać tam co najmniej na kolejny sezon. Teraz wydaje się jednak, że doświadczony bramkarz będzie rozwiązaniem Legii na problemy, jakie ma na tej pozycji po odejściu Radosława Majeckiego.

O miejsce w bramce Boruc rywalizowałby z Radosławem Cierzniakiem i Wojciechem Muzykiem. Na wypożyczeniu w Radomiaku przebywa też młody, obiecujący Cezary Miszta.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .