Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bolesna strata dla spadkowicza z Ekstraklasy. Odchodzą największe gwiazdy

Po zakończeniu sezonu 2019/20 z Arką Gdynia żegna się aż sześciu zawodników. W drużynie, która spadła z ekstraklasy, nie będą już grać m.in. Pavels Steinbors, Rafał Siemaszko i Marko Vejinović - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

Zespół Ireneusza Mamrota w przyszłym sezonie będzie grać w I lidze. Arka Gdynia zajęła przedostanie, 15. miejsce w ekstraklasie, tracąc aż pięć punktów do Wisły Kraków, która utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spadek zespołu z Trójmiasta do I ligi sprawił, że w kolejnym sezonie nie będzie jego barw bronić wielu czołowych zawodników.

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui" [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Arka Gdynia rozstaje się z wieloma zawodnikami. Największą stratą odejście Steinborsa

Arka w oficjalnym komunikacie za pośrednictwem strony internetowej poinformowała, że z klubem rozstają się: Pavels Steinbors, Marko Vejinović, Rafał Siemaszko, Michał Kopczyński, Damian Zbozień i Marcin Staniszewski. - Trwa przebudowa kadry I zespołu Arki Gdynia po zakończonym sezonie 2019/20. Żegnamy także ulubieńców gdyńskiej publiczności w minionych kilku latach. PAVELS, RAFAŁ, DAMIAN dziękujemy!  - brzmi treść wpisu opublikowanego przez Arkę na Twitterze.

Największą stratą dla klubu jest odejście Pavelsa Steinborsa, który był pewnym punktem zespołu i wielu meczach bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Łotysz został wybrany najlepszym bramkarzem 90-lecia w historii klubu. Wygrał z klubem dwa Superpuchary Polski i jeden Puchar Polski. 

Arka za porozumieniem stron rozwiązała kontrakty Vejinoviciem, Kopczyńskim i Staniszewskim, natomiast Steinbors, Zbozień i Siemaszko nie prolongowali umów, które wygasły.

Przeczytaj także: