Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zagraniczny inwestor może zostać współwłaścicielem klubu ekstraklasy! Rozmowy trwają

Jak informuje portal bielsko.biala.pl, Podbeskidzie Bielsko-Biała może mieć zagranicznego inwestora. Bielski samorząd rozważa zbycie kilkunastu procent akcji klubu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała wraca do ekstraklasy po czterech latach! Zawodnicy Krzysztofa Brede zapewnili sobie awans po wygranej nad Odrą Opole 4:3 (2:1). Jak informuje portal bielsko.biala.pl, od kilku tygodni trwają rozmowy w sprawie sprzedaży części akcji śląskiego klubu. Zainteresowanie wykazuje zagraniczny inwestor.

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui"

Zagraniczny inwestor w Podbeskidziu?

Na ten moment 65 procent akcji w Podbeskidziu posiada bielski samorząd, a 35 procent należy do spółki Polskie Mięso i Wędliny "Łukosz". Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski ma osobiście negocjować zbycie do kilkunastu procent akcji klubu. - W bielskim Ratuszu twardą stąpają po ziemi i nikt nie zamierza od razu zbywać pakietu kontrolnego w spółce zagranicznemu podmiotowi, tak jak miało to miejsce w Koronie Kielce, gdzie niemiecki inwestor po spadku drużyny z ekstraklasy zapadł się pod ziemię, a spółce grozi upadłość - czytamy w artykule.

Zainteresowanie Podbeskidziem wzrosło, od kiedy drużyna uzyskała awans do ekstraklasy. Kibice "Górali" czekają na wzmocnienia przed kolejnym sezonem. Bez nich drużyna może mieć problem z utrzymaniem się na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Piłkarze są teraz na urlopach, a do treningów wrócą 3 sierpnia. Podbeskidzie ma już zaplanowane sparingi z Hutnikiem Kraków (5 sierpnia) i Wisłą Kraków (8 sierpnia). Planowany jest jeszcze jeden mecz towarzyski przed spotkaniem pucharowym ze Stalą Rzeszów (15-16 sierpnia).

Przeczytaj też: