Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: PZPN ukarał Cracovię za ustawianie meczów!

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła przychylić się do wniosku Cracovii o dobrowolne poddanie się karze za ustawianie spotkań w sezonie 2003/04. "Pasy" zapłacą milion złotych grzywny i zostanie im odjęte pięć punktów w najbliższych rozgrywkach ligowych - poinformował portal laczynaspilka.pl.

Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020 r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020 r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują - w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego - na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa - poinformował ponad trzy tygodnie temu Polski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz wideo Janusz Gol znika powoli z Cracovii. "Nie zasłużyłem na to. Taka była decyzja trenera" [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

Cracovia została ukarana za korupcję z sezonu 2003/04

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej przystała na propozycję Cracovii dotyczącą zapłaty jednego miliona złotych grzywny oraz karę w postaci pięciu ujemnych punktów od startu sezonu 2020/21, o czym poinformował portal laczynaspilka.pl.

Kara dla krakowskiego klubu dotyczy ustawiania spotkań, do czego "Pasy" miały się dopuścić w sezonie 2003/2004. Wcześniej Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN, złożył wniosek do Komisji Dyscyplinarnej o ukaranie krakowskiego klubu. O możliwej wysokości kary i dlaczego Cracovia musi liczyć się z karą grzywny i odjęcia punktów pisał w swoim tekście dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski.

Przeczytaj także: