Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Potężny cios dla Pogoni Szczecin! Klub stracił głównego sponsora

"Pogoń Szczecin S.A. informuje, iż przed zakończeniem sezonu 2019/2020 Grupa Azoty ZCH Police S.A. skorzystała z uprawnienia do rozwiązania umowy o współpracy z Pogonią Szczecin S.A. z końcem bieżącego sezonu piłkarskiego" - czytamy na Twitterze Pogoni. Dla klubu ze Szczecina utrata głównego sponsora będzie ogromnym ciosem.

Szóste miejsce w zakończonym niedawno sezonie Ekstraklasy i budowa nowego stadionu - Pogoń Szczecin letnią przerwę mogła spędzić w dobrych nastrojach. Mogła, ale sprawy się nieco skomplikowały. W piątek klub poinformował bowiem, że z prawa do rozwiązania umowy o współpracy skorzystała Grupa Azoty ZCH Police S.A., będąca głównym sponsorem klubu.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Cios dla Pogoni Szczecin! Klub stracił głównego sponsora

"Wypowiedzenie umowy nie zawierało żadnego uzasadnienia i zostało złożone - bez wcześniejszej zapowiedzi - w przedostatnim dniu umożliwiającym brak kontynuacji współpracy Stron w sezonie 2020/2021. Pogoń Szczecin S.A. została bardzo zaskoczona tego typu decyzją i pomimo przeprowadzenia w siedzibie Grupy Azoty ZCH Police S.A. dodatkowego spotkania z udziałem zarządu Pogoń Szczecin S.A., Dyrektora Pionu Sportowego Dariusza Adamczuka oraz trenera I zespołu Kosty Runjaica nie udało nam się znaleźć platformy porozumienia na kolejny sezon rozgrywkowy" - czytamy komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu ze Szczecina.

"Mimo braku – w naszej ocenie - jakichkolwiek merytorycznych zarzutów w stosunku do sposobu realizacji umowy o współpracy przez Pogoń Szczecin S.A. oraz przedstawieniu przez przedstawicieli Pogoń Szczecin S.A. wszelkich aspektów związanych z funkcjonowaniem Klubu w sezonie 2019/2020 oraz założeń na sezon 2020/2021, Prezes Zarządu Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki wykluczył niestety dalszą współpracę Stron na dotychczasowych zasadach" - dodali przedstawiciele szczecińskiego klubu.

Milion złotych straty

Dla Pogoni to bardzo zła wiadomość. Jak poinformował portal sport.interia.pl, Grupa Azoty rocznie przelewała na konto Pogoni nawet milion złotych. Taka kwota pozwalała na utrzymanie zespołu i rozbudowę infrastruktury. Teraz będzie o to znacznie trudniej, szczególnie że budowa nowego stadionu Pogoni ma zostać ukończona dopiero w 2022 roku. Dopiero wtedy wpływy ze sprzedaży biletów będą mogły realnie zasilać klubowy budżet. Jeżeli władze klubu szybko nie znajdą nowego sponsora, drużyna będzie mogła znaleźć się w tarapatach.

Przeczytaj także: