Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwóch gospodarzy na Łazienkowskiej w przyszłym sezonie?! Jest decyzja

Radomiak Radom otrzymał warunkową licencję na grę w ekstraklasie. Jeśli klub z Radomia wywalczy awans, to w przyszłym sezonie grać będzie na stadionie, na którym na co dzień mecze rozgrywa Legia Warszawa.

W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej ligi. O ile wiemy, że w ekstraklasie na pewno zagrają Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec, o tyle wciąż nie znamy pełnego składu zespołów, które o awans powalczą w barażach. Na pewno są w nich Warta Poznań, Radomiak Radom i Miedź Legnica. W ostatniej kolejce czwartym zespołem zostanie ktoś z grona: Bruk Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice i GKS Tychy.

Zobacz wideo Awansowali do ekstraklasy. I co dalej? [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Chociaż ostatni zespół, który awansuje do ekstraklasy, poznamy dopiero 31 lipca, to kluby już musiały składać wnioski o licencję na grę na najwyższym poziomie. Ciekawy przypadek dotyczy tutaj Radomiaka, który z końcem czerwca takiej licencji nie otrzymał.

Wszystko przez brak odpowiedniego obiektu w Radomiu. Stadion Radomiaka, tak samo jak lokalnego rywala, czyli Broni, nie spełnia wymogów ekstraklasy. We wniosku licencyjnym klub zaproponował, że jego obiektem będzie stadion, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Legia Warszawa. Chociaż w pierwszym terminie wniosek ten został odrzucony, to tę decyzję w czwartek zmieniła Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN.

"Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i przyznała licencję na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 Klubowi Radomiak Radom na stadionie zastępczym - Stadion Miejski Legii Warszawa, z nadzorem prawnym i finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 40.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

"Jednocześnie, celem uniknięcia destabilizacji kalendarza rozgrywek oraz ewentualnych prób zmiany stadionu zastępczego, Komisja nałożyła na klub obowiązek zapłaty kwoty 500.000 zł za każdą ewentualną zmianę wskazanego w licencji stadionu zastępczego na inny obiekt zastępczy spełniający wszystkie wymagania infrastrukturalne Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2020/2021".

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .