Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań będzie miał nowego sponsora strategicznego! Trafi na koszulki klubu

Gość środowej Sekcji Piłkarskiej, prezes Lecha Poznań Karol Klimczak przyznał, że w sierpniu będzie miał dla kibiców dobrą informację. Chodzi o prezentacje nowego strategicznego sponsora klubu.

- Lech będzie miał nowego sponsora strategicznego - przyznał w programie Sekcja Piłkarska prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak. Szczegóły nowej umowy są już dogadane, a klub czeka na ich ogłoszenie do połowy sierpnia. To właśnie wtedy ma być zaprezentowana firma, która będzie wspierać Lecha przez najbliższe lata.

Zobacz wideo Tutaj więcej o nowym sponsorze. Od 38. minuty

Ogłoszenie ma być połączone z prezentacją drużyny i nowych koszulek klubu na sezon 2020/21. Nowy sponsor zajmie miejsce na ich froncie. Jej logo będzie też szeroko promowane na wszelkich nośnikach reklamowych klubu jak choćby na bandach reklamowych czy na ławkach rezerwowych.

Przez ostatnie trzy lata sponsorem strategicznym "Kolejorza" była Grupa Finansowa Aforti Holding. Jak przyznał Klimczak, umowa z tym partnerem nie będzie kontynuowana w dotychczasowej formie, ale nie oznacza to zupełnego końca współpracy. - Rozmawiam z prezesem Aforti na temat innych form obecności tej firmy w naszym klubie - powiedział Klimczak.

Według relacji prezesa Lecha dużo trudniejsze są rozmowy dotyczące znalezienia sponsora stadionu. - Uczciwie trzeba powiedzieć, że nawet przed koronawirusem nie było łatwo znaleźć chętnego na tę formę reklamy. Nie chcę się tłumaczyć, że inne stadiony też mają z tym problem, ale tak właśnie jest. Nie mamy takiego sponsora i go nie znaleźliśmy. To są trudne rozmowy. W grę wchodzą przy nich duże pieniądze. Dlatego zainteresowane taką formą promocji mogą być głównie spółki skarbu państwa - podsumował gość Sekcji Piłkarskiej.

Przeczytaj także: