Przebudowa stadionu w ekstraklasie! Umowa podpisana. Kibice długo na to czekali

Raków wkrótce znów będzie mógł grać mecze w Częstochowie! Stadion miejski przejdzie modernizację! Umowa została podpisana. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że klub, który mecze rozgrywa w Bełchatowie, wróci do Częstochowy wiosną przyszłego roku.

Sprawa stadionu dla Rakowa Częstochowa ciągnie się od długiego czasu. W 2018 roku klub zapewnił dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu, do czego nie mógł przekonać władz miasta. Rok później rozpisano przetarg na budowę nowego stadionu.

Zobacz wideo Awansowali do ekstraklasy. I co dalej? [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale ich oferty były zdecydowanie zbyt wysokie dla Rakowa. Wtedy zdecydowano o zmianie koncepcji. Częstochowski klub ostatecznie postanowił przebudować obecny obiekt.

Raków będzie miał nowy stadion

We wtorek klub poinformował o podpisaniu umowy z firmą InterHall, która wcześniej wykonywała prace m.in. dla Legii Warszawa czy Cracovii. Koszt inwestycji ma wynieść niespełna 18 milionów złotych, a prace ruszą natychmiastowo. Mają one potrwać około ośmiu miesięcy, co oznacza, że rundę wiosenną kolejnego sezonu Raków najprawdopodobniej rozegra na stadionie w Częstochowie.

- Po długim, wyczerpującym meczu, po dogrywkach i rzutach karnych udało się zakończyć z sukcesem proces dochodzenia do tego, byśmy mogli dziś podpisać umowę z wykonawcą modernizacji stadionu. Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w tym meczu. Kamień spada mi z serca, bo jest to temat, który ciążył mi przez długi czas. Cieszę się, że możemy dziś mówić o sukcesie - powiedział Krzysztof Matyjaszczyk prezydent Częstochowy.

- Jest to bardzo ważny moment, na który wiele osób czekało. Dzisiaj pokazujemy, że modernizacja stadionu to nie opowieść, a fakty i czyny, które chcemy wprowadzić w życie. Czekamy na jak najszybszy powrót do domu - dodał Wojciech Cygan prezes Rakowa.

W poprzednim sezonie Raków swoje mecze rozgrywał w Bełchatowie, gdyż jego stadion nie spełnia ekstraklasowych wymogów. W ciągu ostatnich miesięcy prezes PZPN - Zbigniew Boniek - zapowiadał, że jeśli częstochowianie nie zmodernizują swojego obiektu, to nie otrzymają licencji na grę w ekstraklasie. Ostatecznie klub licencję jednak otrzyma i jesień również spędzi na stadionie w Bełchatowie.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: