Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań rozstaje się z zawodnikiem. Jest warty 1,2 mln euro

Lech Poznań za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że rozstaje się z Bohdanem Butko, prawym obrońcą, który był wypożyczony z Szachtara Donieck.

W lutym 2020 roku Ukrainiec został wypożyczony do "Kolejorza" z Szachtara Donieck na pół roku. 29-latek wystąpił w 12 meczach Lecha i już wiadomo, że nie będzie następnych. Klub z Poznania właśnie ogłosił, że 29-letni obrońca po wygaśnięciu wypożyczenia powróci do mistrza Ukrainy.

Zobacz wideo Lech Poznań pobije rekord Europy?

Butko nie będzie dłużej grał w Lechu Poznań. "Bodzio, powodzenia"

- Bohdan Butko nie będzie zawodnikiem Lecha Poznań w nowym sezonie. Wypożyczenie Ukraińca dobiegło końca wraz z ostatnim meczem Kolejorza i nie będzie ono przedłużone. Bodzio, powodzenia! - możemy przeczytać na Twitterze Lecha.

Ukrainiec jest wychowankiem Szachtara Donieck, w którym zaliczył m.in. dziesięć występów w meczach Ligi Mistrzów. Zagrał także 32 spotkania w reprezentacji swojego kraju. Był w składzie kadry Ukrainy m.in. podczas 90 minut starcia z Polską w czasie Euro 2016. Butko jest wyceniany na 1,2 mln euro przez "Transfermarkt".

Przeczytaj także: