Piłkarz z ósmej ligi ma trafić do ekstraklasy. I lada moment dostanie polski paszport

W ekstraklasie może dojść do dziwnego transferu. Do polskiej ligi może przenieść się obrońca angielskiego Swindon Town, Joseph Romański. Zainteresowane sprowadzeniem zawodnika jest Zagłębie Lubin.

Jak podał "Przegląd Sportowy", Zagłębie chciałoby sprowadzić obrońcę polskiego pochodzenia z angielskiego Swindon Town, Josepha Romańskiego. Zgodnie z informacjami podanymi przez "PS" zawodnik "był sprawdzany w rezerwach Rakowa Częstochowa, w grę wchodził też angaż w Miedzi Legnica czy Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Stanęło jednak na Zagłębiu Lubin, gdzie na treningach Romański zrobił dobre wrażenie". Ma grać w rezerwach tego klubu i ewentualnie w przyszłości zadebiutować w ekstraklasie.

Zobacz wideo Roma - Inter 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Obrońca polskiego pochodzenia, który grał w ósmej lidze angielskiej, przejdzie do ekstraklasy?

Romański może wyrobić sobie polski paszport po tym, jak jego ojciec Roman niedawno odnowił swój dokument. Wyjechał z Polski jeszcze przed stanem wojennym. Wcześniej do Zagłębia Lubin trafił inny zawodnik polskiego pochodzenia z Anglii, który gra obecnie w rezerwach tego klubu - Bartosz Zynek, wcześniej junior Queens Park Rangers

20-latek to wychowanek Swindon Town, który w tym sezonie wywalczył awans na trzeci poziom rozgrywkowy - do League One. Romański był wypożyczony do klubu z ósmej ligi angielskiej, Melksham Town. Zagrał tam 28 spotkań i strzelił 5 goli, a rok wcześniej był wypożyczony do Bath City z szóstej ligi. 

Przeczytaj także:

Więcej o: