Christian Gytkjaer odszedł z Lecha Poznań i ma następcę. "Zmiana w drużynie Kolejorza"

Christian Gytkjaer oficjalnie pożegnał się z Lechem Poznań. Koszulkę z numerem "9" otrzymał po Duńczyku nowy napastnik Lecha, Mikael Ishak.

Christian Gytkjaer nie jest już piłkarzem Lecha Poznań. Ostatni mecz w drużynie ze stolicy Wielkopolski rozegrał w niedzielę. Lech pokonał Jagiellonię 4:0, a Duńczyk strzelił dwa gole. Z Polski wyjeżdża jako król strzelców zakończonego w ten weekend sezonu ligowego ekstraklasy. Strzelił 24 gole. 

Zobacz wideo Christian Gytkjaer w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem:

W Lechu Poznań odchodzi napastnik i przychodzi napastnik

Kibice Kolejorza nie zapomną szybko o Gytkjaerze. Przez trzy lata zdobył aż 65 bramek w 119 występach. Jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu. - Dziękuję wszystkim za te trzy fantastyczne lata. To był dla mnie wyjątkowy czas i nie mam co do tego wątpliwości. Wiadomo, że były wzloty i upadki, ale zdecydowanie był to okres, który będę pamiętał do końca życia. Dziękuję wszystkim: kibicom, klubowi i wszystkim w Poznaniu za zaopiekowanie się mną. Będę was pamiętał i wspominał te lata w przyszłości - przyznał duński napastnik, cytowany przez oficjalną stronę Lecha. 

Poznański klub zaprezentował na Twitterze symboliczne przekazanie koszulki z numer 9. Ta przez ostatnie trzy lata należała do Gytkjaera. Teraz nosić ją będzie nowy napastnik Kolejorza, Mikael Ishak.

Szwed przyszedł do zespołu z Poznania za darmo, ponieważ wygasła jego umowa z 1. FC Nuernberg, gdzie spędził trzy i pół roku. - Lech już od jakiegoś czasu był mną zainteresowany. Myślałem długo o tym. W końcu to była najlepsza opcja. Miałem fantastyczne oferty z drugiej ligi niemieckiej oraz ekstraklasy Holandii i Belgii, ale chciałem grać za granicą, walczyć o tytuły i występować w Lidze Europy. To właśnie było decydujące - tłumaczył, dlaczego wybrał ofertę z Poznania.

Przeczytaj też:

Więcej o: