Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków wygrała w sądzie walkę o piłkarza! Wielkie problemy przed Termaliką?

Wisła Kraków wygrała sądową batalię o 19-letniego Marcina Grabowskiego. W sprawie wyrok wydał Piłkarski Sąd Polubowny, a "Biała Gwiazda" wygrała z Termalicą BrukBet Nieciecza. Piłkarz w lipcu zagrał pięć meczów w 1. lidze mimo faktu, że Wisła wezwała go z wypożyczenia, a Nieciecza zdobyła osiem punktów, czyli tyle, ile dzieli ją od strefy spadkowej.

Piłkarski Sąd Polubowny PZPN zdecydował, że lewy obrońca Marcin Grabowski pozostanie piłkarzem Wisły Kraków. Kontrakt 19-latka był przedmiotem sporu między Termaliką Bruk-Bet Nieciecza i menadżerem Grzegorzem Rasiakiem a krakowską Wisłą, która twierdziła, że skutecznie przedłużyła umowę z piłkarzem.

Zobacz wideo Napoli - Udinese 2:1. Milik na 1:1 [ELEVEN SPORTS]

19-letni lewy obrońca Marcin Grabowski w rundzie wiosennej przebywał na wypożyczeniu pierwszoligowej Termaliki Bruk-bet Nieciecza. Piłkarz, który w Wiśle Kraków zadebiutował jeszcze za kadencji Macieja Stolarczyka, w Termalice zaprezentował się z naprawdę dobrej strony.  Zagrał 12 metrów i zanotował dwie asysty. Wisła Kraków podjęła więc decyzję o aktywowaniu klauzuli w kontrakcie piłkarza, która pozwalała przedłużyć umowę o kolejne 12 miesięcy, bo umowa juniora wygasała 30 czerwca 2020 roku.

Wisła Kraków wygrywa walkę o Grabowskiego

W tym czasie Grabowski przebywał na wypożyczeniu w pierwszej lidze, ale 1 lipca Wisła poinformowała o wezwaniu piłkarza z powrotem do Krakowa.  Termalica nie chciała się  jednak na to zgodzić i stwierdziła, że wezwanie nie ma absolutnie żadnej mocy prawnej. A od 1 lipca Grabowskiej stał się wolnym zawodnikiem i tego samego dnia podpisał kontrakt z Termaliką bruk-bet Nieciecza. 

Wisła Kraków była jednak innego zdania i sprawa trafiła do sądu polubownego. Ten po dwóch tygodniach wydał wyrok korzystny dla krakowskiego klubu, co oznacza, że Grabowski nadal ma ważny kontrakt z Wisłą. 

Grabowski zagrał pięć meczów w lipcu

Sąd uznał, że Wisła Kraków skutecznie przedłużyła umowę z Marcinem Grabowskim – informuje rzecznik Wisły Karolina Biedrzycka w rozmowie z TVP Sport. Oznacza to, że Grabowski od 1 lipca rozegrał w Bruk-Becie pięć meczów, a dzięki punktom zdobytym w tych meczach Nieciecza awansowała do strefy barażowej 

Od 1 lipca Grabowski rozegrał w Bruk-Becie rozegrał pięć spotkań w pełnym wymiarze. Dzięki ośmiu punktom zdobytych w tych meczach drużyna z Niecieczy awansowała do strefy barażowej. Co interesujące, Bruk-Bet ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. 

Termalice mogą grozić walkowery? 

Na ten moment nie jest pewne, czy Grabowski był uprawniony do gry w lipcowych meczach Fortuna 1. ligi. Jest to oczywiście efekt pandemii koronawirusa i faktu, że mecze ligowe rozgrywane są jeszcze w lipcu, czyli już po wygaśnięciu umów wypożyczeń, które w większości przypadków zawierane były do 30 czerwca. Wisła 1 lipca oficjalnie poinformowała o wezwaniu piłkarza do klubu, choć innym wypożyczonym udzieliła aneksu pozwalającego na przedłużenie wypożyczenia. Protest w tej sprawie miał złożyć już Stomil Olsztyn, dlatego Termalikę w najgorszym przypadku mogą grozić nawet walkowery, ale nie jest znany faktyczny stan prawny występów Grabowskiego w 1. lidze od 1 do 19 lipca.