Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przemysław Płacheta o krok od transferu do Anglii! Śląsk może zarobić 3 mln euro

Jak donosi "Weszło", Przemysław Płacheta jest o krok od transferu ze Śląska Wrocław do Norwich, które właśnie spadło do Championship. 22-latek przechodzi właśnie badania medyczne w Anglii.

35 meczów, 8 goli i 5 asyst - to dorobek Przemysława Płachety w tym sezonie. 22-latek znakomicie zaaklimatyzował się w Śląsku Wrocław, który w lipcu ubiegłego roku sprowadził go z Podbeskidzia. Statystyki, a także imponująca postawa na boisku sprawiają, że młodzieżowym reprezentantem Polski interesuje się coraz więcej klubów.

Zobacz wideo Manchester United - Chelsea 1:3. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Jak donosi Krzysztof Stanowski z "Weszło", Płacheta przechodzi badania medyczne przed transferem do Norwich, które z hukiem spadło z Premier League do Championship. Według nieoficjalnych doniesień Śląsk Wrocław ma zarobić za 22-latka od dwóch do nawet trzech milionów euro. Angielski klub jest gotów zapłacić taką kwotę, chcąc zbudować kadrę do walki o błyskawiczny powrót do czołowej angielskiej ligi.

Kariera Płachety rozwija się coraz ciekawiej. Jeszcze rok temu mógł on trafić do Legii Warszawa, ale ostatecznie wybrał Śląsk Wrocław. Patrząc na jego liczbę występów, statystyki oraz listę zainteresowanych nim klubów, można stwierdzić, że swojego wyboru raczej nie żałuje. W Legii z tak regularną grą miałby bowiem problem.

Przeczytaj także: