Piast Gliwice traci podstawowych piłkarzy! Odchodzi najlepszy piłkarz Ekstraklasy

Piast Gliwice traci kolejnych podstawowych piłkarzy. Po bieżącym sezonie, w którym zawodnicy Waldemara Fornalika awansowali do europejskich pucharów, odchodzi Uros Korun. Dodatkowo umowy z polskim klubem nie przedłużyli Tom Hateley oraz Jorge Felix.

Piast Gliwice po raz drugi z rzędu zakwalifikował się do europejskich pucharów. W zeszłym sezonie dokonał tego, zdobywając mistrzostwo Polski, w tym roku zajął trzecie miejsce w PKO Ekstraklasie. Waldemar Fornalik stoi przed podobnym problemem. Zgodnie z informacjami TVP Sport z klubu odejdzie trzech podstawowych piłkarzy. 

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Waldemar Fornalik po raz drugi z rzędu stanął przed podobnymi wyzwaniami

Piłkarzem, z którym pożegnał się już Piast Gliwice, jest Uros Korun, z którym władze klubu postanowiły nie przedłużać kontraktu na następny sezon. Warto zaznaczyć, że 33-letni Słoweniec rozegrał 35 z 37 możliwych meczów w ekstraklasie i stanowił podstawę środka obrony w zespole Waldemara Fornalika.

Pozostali dwaj zawodnicy rozważają kontynuację kariery poza granicami Polski. Zainteresowanie Jorge Felixem, który został wybrany najlepszym piłkarzem ekstraklasy zakończonego sezonu, wykazały także inne kluby z PKO Ekstraklasy, w tym Cracovia oraz Legia Warszawa. Felix był najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem Piasta. W 33 meczach Ekstraklasy strzelił 16 goli, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji strzelców, ex aequo z Igorem Angulo (Górnik Zabrze). Jak informuje "TVP Sport", 28-letni Hiszpan otrzymał dużo lepsze oferty gry, głównie z Bliskiego Wschodu.

Drugim piłkarzem, który odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu, jest główny filar środka pola Piasta Gliwice. Tom Hateley trafił do polskiego klubu w styczniu 2018 roku, przez ten czas rozegrał 88 meczów, strzelając 8 goli oraz notując 12 asyst. 30-latek prawdopodobnie trafi do MLS

Waldemar Fornalik pierwszy mecz w Lidze Europy rozegra 27 sierpnia br. Do tego czasu szkoleniowiec musi odbudować środek pomocy oraz obrony w swoim zespole, który pozwoli Piastowi Gliwice na wypracowanie odpowiedniej przewagi przed meczem rewanżowym. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA