Pierwszy transfer Podbeskidzia przed ekstraklasą! Poważne wzmocnienie

Gergo Kocsis podpisał już kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała - dowiedział się Sport.pl. 26-letni Węgier grał ostatnio w Zalaegerszegi TE FC, siódmym zespole węgierskiej ekstraklasy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała wzmacnia się przed ekstraklasą. Kontrakt z beniaminkiem podpisał już Gergo Kocsis, były młodzieżowy reprezentant Węgier, który może grać zarówno jako defensywny pomocnik, ale też środkowy obrońca.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądał rynek transferowy w Polsce!

W minionym sezonie Kocsis rozegrał 26 meczów w węgierskiej ekstraklasie, miał trzy asysty, był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Jego kontrakt wygasł początkiem lipca, więc Podbeskidzie nie musiało za niego płacić odstępnego.

Gergo Kocsis jest wychowankiem FC Tatabanya, ale już jako młody chłopak wyjechał do Niemiec. Tam grał w juniorskich drużynach VfB Stuttgart i FC Augsburg. Później wrócił na Węgry do Videotonu, a w swojej karierze grał jeszcze w tych klubach: Puskas AFC, Dunajska Streda, Diosgyor, MFK Karvina, a ostatnio Zalaegerszegi TE FC.

Podbeskidzie awansowało do ekstraklasy na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek 1. ligi. Zespół Krzysztofa Brede walczy jeszcze o wygranie ligi ze Stalą Mielec, jeżeli w sobotę pokona Chrobrego Głogów, to bez względu na wynik Stali zajmie pierwsze miejsce.

Więcej o: