Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Brawa i szacunek w stronę Legii. Rywale wcale nie musieli tego robić [WIDEO]

Choć nie ma tego już w regulaminie rozgrywek ekstraklasy, piłkarze Pogoni Szczecin przed niedzielnym meczem z Legią Warszawa ustawili z własnej inicjatywy szpaler i pogratulowali stołecznej drużynie mistrzostwa Polski.

To nie pierwszy szpaler dla Legii Warszawa w tym sezonie, bo cztery dni temu doczekała się też go ona w Gdańsku. Od piłkarzy Lechii, którzy także pogratulowali w ten sposób drużynie Aleksandara Vukovicia zdobycia mistrzostwa Polski. Teraz było podobnie. Z tą różnicą, że Pogoń utworzyła szpaler przy Łazienkowskiej, gdzie w niedzielę mierzyła się z Legią. I gdzie wygrała 2:1.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Piłkarze Pogoni utworzyli szpaler dla Legii

Kiedy legioniści wychodzili na murawę, piłkarze Pogoni czekali już przy bocznej linii boiska. Przywitali ich brawami i zachowali szacunek do mistrza Polski, choć nikt ich do tego nie zmuszał, bo w regulaminie ekstraklasy nie ma takiego przepisu, nikt od nikogo szpaleru nie wymaga. Od sezonu 2012/13. To był ostatni, kiedy był on wymagany.

Lech Poznań nie zrobił szpaleru dla Legii

Rok później, a więc w sezonie 2013/14, mimo wszystko Ruch i Pogoń tworzyły szpaler dla Legii Henninga Berga, która tytuł zdobyła na trzy kolejki przed końcem. Szpaleru nie utworzył za to wtedy Lech, który grał z Legią przy Łazienkowskiej w ostatniej kolejce, przegrał 0:2. W następnych sezonach szpalerów już nie było, bo walka o mistrzostwo toczyła się do ostatniej kolejki.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .