Nieudane pożegnanie z ligą. Legia przegrywa mecz na własnym stadionie

Legia Warszawa kończy mistrzowski sezon porażką. W niedzielę, w mocno eksperymentalnym składzie, przegrała przy Łazienkowskiej 1:2 z Pogonią Szczecin.

- W meczu z Pogonią będziemy mogli spojrzeć dobitniej na kadrę, prześledzić, ocenić. Co też ma bardzo duże znaczenie w kontekście tego, co przed nami. Dzięki temu będziemy mieć jasną wizję, obraz, na kogo i w jakiej mierze możemy liczyć w przyszłym sezonie - powiedział Aleksandar Vuković.

I jak powiedział, tak zrobił. W niedzielę wystawił mocno eksperymentalny skład. Od początku zagrali Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk, Radosław Cielemęcki. Trzech piłkarzy z rocznika 2003, którzy cztery dni temu debiutowali już w meczu z Lechią (0:0).

Legia do przerwy bez celnego strzału

Mecz z Lechią w ich wykonaniu nie był porywający. Zresztą w ogóle nie był to porywający mecz, bo obie drużyny zagrały bardzo przeciętnie. W niedzielę przy Łazienkowskiej też można było narzekać na brak emocji, ale chociaż padły bramki. Kiedy w 38. minucie Michał Listkowski ograł Mateusza Wieteskę (z Pogonią grał wyjątkowo jako środkowy pomocnik) i pokonał Radosława Cierzniaka, trener Legii tylko zwiesił ręce i obserwował drużynę.

Ta do przerwy nie oddała żadnego celnego strzału. Trzy były niecelne, ale groźny był tylko jeden - ten z końcówki pierwszej połowy, kiedy mocno, ale minimalnie nad poprzeczką uderzył Mateusz Cholewiak. Po przerwie Legia w końcu zaczęła trafiać w bramkę. W 66. minucie trafił Maciej Rosołek, ale Dante Stipicia odbił nogą jego strzał. Dwie minuty później poradził sobie też z uderzeniem Damiana Warchoła, który w niedzielę wszedł na boisko z ławki i też, w wieku 25 lat, zaliczył debiut w pierwszym zespole.

Udany debiut Warchoła

Warchoł, który zimą został ściągnięty z Pelikana Łowicz do trzecioligowych rezerw Legii, by im pomóc w awansie do drugiej ligi, w niedzielę starał się i walczył o każdą piłkę. Widać było, że mu zależy. I ambicja się opłaciła, bo w doliczonym czasie - po konsultacji VAR - sędzia uznał, że piłka przekroczyła linię bramkową i zaliczył gola Warchołowi.

Dla Legii było to jednak tylko honorowe trafienie, bo w 82. minucie Pogoń zdobyła drugą bramkę. Po świetnej akcji na skrzydle 19-letniego Kacpra Smolińskiego, który ograł Pawła Stolarskiego i asystował przy trafieniu Adama Frączczaka.

Legia rozpoczęła urlopy

Vuković już kilka dni temu wielu piłkarzy, którzy tworzyli w tym sezonie trzon drużyny (m.in. Jędrzejczyk, Antolić, Luquinhas, Karbownik, Gwilia), wysłał na urlopy. Teraz dołączą do nich pozostali. Do treningów mistrz Polski wróci 29 lipca. Początek kolejnego sezonu zainauguruje meczem o Superpuchar - 9 sierpnia przy Łazienkowskiej, gdzie przeciwnikiem Legii będzie zdobywca Pucharu Polski, czyli albo Cracovia, albo Lechia.