Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

16-letni piłkarz pobił rekord Ekstraklasy! Lepszy tylko Włodzimierz Lubański

Iwo Kaczmarski, który zdobył bramkę w sobotnim meczu Korony Kielce z ŁKS-em, stał się najmłodszym strzelcem gola w ekstraklasie w XXI wieku. W całej historii naszej ligi młodszym zdobywcą bramki był tylko legendarny Włodzimierz Lubański.

W sobotę Korona Kielce pokonała ŁKS 2:0 w ostatniej kolejce ekstraklasy w sezonie 2019/20. Pierwszego gola dla kielczan strzelił Iwo Kaczmarski, a drugiego Daniel Szelągowski. Obaj zawodnicy są jeszcze nastolatkami, a pierwszy z nich pobił ligowy rekord.

Kaczmarski mając 16 lat i 93 dni został najmłodszym strzelcem gola w ekstraklasie w XXI wieku. Zawodnik Korony Kielce pobił rekord należący do piłkarza Wisły Kraków Aleksandra Buksy. Kaczmarski stał się drugim w historii najmłodszym strzelcem gola w historii naszej ligi. Młodszy od niego był tylko Włodzimierz Lubański, który trafił do siatki, mając zaledwie 16 lat i 52 dni.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Wyśmienita interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Korona Kielce, wraz z ŁKS-em oraz Arką Gdynia, w tym sezonie spadła z ekstraklasy do I ligi. Drużyna prowadzona przez Macieja Bartoszka zajęła przedostatnie miejsce w tabeli, a do pierwszej bezpiecznej pozycji, którą zajęła ostatecznie Wisła Kraków, Korona straciła aż 10 punktów.