Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Duże zmiany w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków. Odchodzą trzy osoby

Do sporych zmian dojdzie w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków po zakończeniu sezonu 2019/20 w ekstraklasie. Z klubu odejdą Dawid Szulczek, Paweł Sikora oraz Leszek Dyja - donosi oficjalna strona klubu.

Wisła Kraków zakończyła sezon porażką z Arką Gdynia 0:1, ale utrzymanie w ekstraklasie zapewniła sobie już wcześniej. Ostatecznie zespół Artura Skowronka zajął 13. miejsce w lidze z 45 punktami na koncie. Z "Białej Gwiazdy" odchodzą nie tylko piłkarze tacy jak: Marcin Wasilewski, Paweł Brożek (zagrał w sobotę ostatni raz) i czterech innych zawodników, którzy rzadko grali w pierwszym zespole, ale również po sezonie diametralnie zmieni się skład sztabu szkoleniowego.

Zobacz wideo Serie A. Sampdoria - Cagliari 3:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Wisła Kraków rozstaje się z trzema pracownikami sztabu szkoleniowego

Oficjalny portal krakowskiego klubu poinformował, że Wisła pożegna się również z trzema osobami pracującymi z trenerem, Arturem Skowronkiem. Są to Dawid Szulczek, Paweł Sikora oraz Leszek Dyja. Pierwszy z nich był asystentem Skowronka. W Wiśle pracował od listopada 2019 roku. Drugi z wymienionych był również asystentem pierwszego szkoleniowca i na Reymonta pełnił swoją funkcję od czerwca 2019 roku. Natomiast Dyja związany był z krakowskim klubem od czerwca 2019 roku i odpowiadał za przygotowanie fizyczne. W przeszłości pomagał Waldemarowi Fornalikowi w reprezentacji Polski, a obecnie zajmuje się tym samym w kadrze prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

Przeczytaj także: