Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legenda polskiej piłki odchodzi z Wisły Kraków. Kibice szykują kolejne pożegnanie

Po blisko trzech latach spędzonych w klubie Marcin Wasilewski opuszcza Wisłę Kraków. W sobotę piłkarz zostanie pożegnany podczas meczu z Arką Gdynia. To drugi piłkarz, który w sobotnim meczu pożegna się z krakowską Wisłą, bo w 37. kolejce karierę zakończy także Paweł Brożek.

Marcin Wasilewski piłkarzem Wisły Kraków został w listopadzie 2017 roku. Zawodnik podpisał wtedy kontrakt do końca sezonu, z możliwością przedłużenia go o rok. Ostatecznie 40-letni już obrońca spędził w klubie trzy lata.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Wyśmienita interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Z roku na rok pozycja Wasilewskiego w Wiśle jednak słabła. W pierwszym, niepełnym sezonie, zawodnik rozegrał w klubie 17 meczów. W kolejnym było ich o 11 więcej. W obecnych rozgrywkach 62-krotny reprezentant Polski zagrał w 14 spotkaniach, z czego tylko w siedmiu znajdował się w podstawowym składzie.

W sobotę Wisła Kraków poinformowała, że obecny sezon będzie ostatnim, jaki Wasilewski spędzi w klubie. "W obecnych rozgrywkach wystąpił w 14 spotkaniach, a swoim doświadczeniem wspierał kolegów z Wisły łącznie 59 razy. W następnym sezonie nie ujrzymy już „Wasyla” na boisku, bowiem charyzmatyczny nie przywdzieje już barw Białej Gwiazdy. Nie wiemy jednak, jak potoczą się dalsze piłkarskie losy wybitnego defensora - jedno jest pewne - na pewno będziemy dalej trzymać kciuki i śledzić jego poczynania!" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .