Pierwszy transfer Jagiellonii Białystok! Polak odchodzi z Lechii Gdańsk

Jagiellonia poinformowała oficjalnie, że jej pierwszym transferem w letnim okienku transferowym jest pozyskanie Błażeja Augustyna. Obrońca podpisał z białostockim klubem dwuletnią umowę, z opcją jej przedłużenia o kolejny rok.

Błażej Augustyn to bardzo doświadczony zawodnik. Występował już m.in. w Legii Warszawa, Górniku Zabrze, czy ostatnio w Lechii Gdańsk. W swojej karierze reprezentował także barwy klubów włoskich i angielskich - m.in. Boltonu, Catanii Calcio i Ascoli. Występował głównie w drużynach Serie B, gdzie rozegrał 60 spotkań. Zagrał łącznie 17 meczów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech.

Augustyn z Jagiellonią podpisał łącznie dwuletni kontrakt, z możliwością jego przedłużenia o kolejny rok. Ostatni sezon w Lechii Gdańsk nie był dla obrońcy udany. Zagrał tylko w 16 meczach, lecząc przez wiele miesięcy kontuzję kolana. Gdy mu się tego udało, został przesunięty do 4-ligowych rezerw. 30 czerwca skończył się jego kontrakt z Lechią, który nie został przedłużony, dlatego stał się wolnym zawodnikiem i za darmo dołączył do zespołu Iwajło Petewa.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Wyśmienita interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

- Zadzwonił do mnie prezes Kulesza. Porozmawialiśmy i szybko doszliśmy do porozumienia. Zaprosił mnie do Białegostoku, żebym osobiście przekonał się jak wygląda i funkcjonuje klub. Nie mówił, abym od razu podpisywał umowę, ale najpierw chciał mi pokazać miasto, oddaną niedawno do użytku bazę treningową, stadion oraz siedzibę klubu. Wszystko zrobiło na mnie mega wrażenie - powiedział Augustyn, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

W swojej karierze na polskich boiskach wystąpił łącznie w 83 spotkaniach, w których zdobył siedem bramek i zanotował jedną asystę. Wraz z Lechią w 2019 roku sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.