Najlepszy strzelec I ligi dostał ofertę z klubu ekstraklasy

Napastnik Zagłębia Sosnowiec Fabian Piasecki dostał ofertę przejścia do Śląska Wrocław. Lider strzelców I ligi miałby w zespole Vitezslava Lavicki stanowić alternatywę dla Erika Exposito - donosi "Przegląd Sportowy".

Fabian Piasecki urodził się we Wrocławiu, ale dotychczas nie było mu dane reprezentować żadnego klubu z tego miasta. 25-letni napastnik prawdopodobnie zostanie nowym królem strzelców I ligi. Obecnie ma 16 bramek w barwach Zagłębia Sosnowiec i o dwa trafienia wyprzedza Mateusz Kuzimskiego z Chojniczanki Chojnice i o trzy Patryka Mikitę z Radomiaka Radom. Do końca sezonu w I lidze zostały dwie serie spotkań.

Zobacz wideo Hellas Werona - Napoli 0:2. Milik na 0:1 [ELEVEN SPORTS]

Śląsk Wrocław sprowadzi lidera strzelców I ligi?

Piasecki ma bardzo dobre warunki fizyczne (186 cm wzrostu) i potrafi wykańczać akcję po uderzeniach głową. Śląsk jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem go. 25-latek stanowiłby sporą konkurencję w linii ataku dla Erika Exposito - poinformował "Przegląd Sportowy".

Z Zagłębiem Sosnowiec Piasecki ma ważną umowę do 30 czerwca 2021 roku. Serwis Transfermarkt wycenia go na 200 tys. euro. Wcześniej napastnik grał w Miedzi, z którą rozstał się w niezbyt dobrych stosunkach. W zespole z Legnicy 25-latek występował na skrzydle. W I lidze podczas kadencji Dominika Nowaka strzelił 9 goli, natomiast po awansie do ekstraklasy w sezonie 2018/19 zatracił skuteczność i zapisał na koncie zaledwie jedną bramkę.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.