Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rząd wprowadza nowe rozporządzenie dot. limitu kibiców na stadionach

Rząd łagodzi obostrzenia. Od nowego sezonu ekstraklasy trybuny będą mogły być wypełnione w 50 procentach.

Rząd łagodzi obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów, na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 procent - Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu - poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, cytowany przez Polsat News. Zmiany dotyczą nie tylko stadionów piłkarskich czy żużlowych, ale także hal sportowych.

Zobacz wideo Zobacz, jak Lewandowskiego uderzono w twarz:

Nowe przepisy dotyczące limitów dla publiczności

Projekt zakłada także, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. 

Zniesione zostaną także ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Nie będzie różnicowania basenów otwartych i zamkniętych. Rozporządzenie ma wejść w życie od najbliższego wtorku, 21 lipca. W ekstraklasie będzie obowiązywać od następnego sezonu, bo aktualnie trwający kończy się 19 lipca. Zmiany oznaczają podwojenie maksymalnej liczby kibiców na trybunach w stosunku do tego, co umożliwiają obecne regulacje. Przypomnijmy, że w wyniku pandemii koronawirusa rząd pozwolił klubom piłkarskim na zapełnianie obiektów do maksymalnie 25 procent ich pojemności.

Przeczytaj też: