Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek o karze za korupcję dla Cracovii: Lepiej to skończyć

Zbigniew Boniek skomentował dla "Interii" sprawę ukarania Cracovii za korupcję z sezonu 2003/2004. - Wolałbym i uważam, że lepiej byłoby dla Cracovii, gdyby tę sprawę zakończyć. Grzebanie w trupach nie ma żadnego sensu - mówił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W czwartek portal Interia.pl poinformował, że Cracovia podda się karze za ustawianie spotkań. "Pasy" zapłacą milion złotych grzywny i zaproponują odjęcie im pięciu punktów w przyszłym sezonie.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Zbigniew Boniek o karze dla Cracovii: "To nie PZPN kupował i sprzedawał mecze"

Sprawę skomentował prezes PZPN Zbigniew Boniek. - To nie Polski Związek Piłki Nożnej kupował i sprzedawał mecze. Natomiast PZPN musi pewne problemy rozwiązać - mówił w rozmowie z "Interią". - Ja wiem, że przeciwnicy Cracovii woleliby, żeby jej odjęto 10-15 punktów, ale nie wiem, czy to byłoby sprawiedliwe. Każdy patrzy przez pryzmat własnego interesu. PZPN musi być ponad tym i mamy świadomość, że po 17 latach trudno o sprawiedliwy, obiektywny wyrok - stwierdził.

- Wolałbym i uważam, że lepiej byłoby dla Cracovii, gdyby tę sprawę zakończyć. Grzebanie w trupach nie ma żadnego sensu. Natomiast fakt, że Cracovia w sezonie 2003/2004 kupiła sporo meczów, nie ulega żadnej wątpliwości. Nie zapominajmy jednak, że później z ligi spadła i awansowała już w inny sposób - uczciwy - ocenił Boniek

Przeczytaj także: