Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Waldemar Sobota blisko powrotu do ekstraklasy. Jeden z dwóch transferów

Dwóch zawodników jest bliskich dołączenia do Śląska Wrocław. Klub latem miałby podpisać umowy z Waldemarem Sobotą i jednym z obrońców pierwszoligowej Odry Opole, a blisko przedłużenia kontraktu jest Robert Pich.

Śląsk Wrocław planuje transfery na najbliższe okno transferowe. Według mediów władze klubu rozmawiają już z dwoma zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić drużynę na kolejny sezon. 

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Wyśmienita interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Transfery we Wrocławiu? Dwóch zawodników dogadanych?

Jak poinformował redaktor naczelny portalu PolskaPilka.pl, Piotr Potępa, Śląsk jest blisko porozumienia z Waldemarem Sobotą. - Wiadomo było, że rozmawiają, ale słyszę, że wszystko już dopięte - napisał dziennikarz. Sobota w zeszłym sezonie grał dla FC St. Pauli, a klub niedawno poinformował o jego odejściu. Polak rozegrał w nim 148 spotkań i zdobył piętnaście goli w ciągu pięciu lat. Sobota szesnaście razy wystąpił także w barwach reprezentacji Polski, w której zdobył cztery gole. 

Potępa podał także, że klub jest bliski przedłużenia umowy z Robertem Pichem. Śląsk nie doszedł jeszcze do porozumienia z zawodnikiem, który chciałby grać we Wrocławiu tylko przez dwa kolejne sezony. Władze klubu proponują trzyletni kontrakt. Blisko dołączenia do wrocławian ma być także prawy obrońca Odry Opole. Według kibiców może chodzić o 22-letniego Patryka Janasika. 

Śląsk Wrocław nie ma już szans na awans na trzecie miejsce w Ekstraklasie, którym gwarantowałby sobie udział w eliminacjach do Ligi Europy na kolejny sezon. Aktualnie jest na czwartej pozycji z dorobkiem 54 punktów. W ostatniej kolejce zagra z Lechią Gdańsk, która zajmuje piąte miejsce i traci do drużyny Vitezslava Lavicki jeden punkt. W przypadku zwycięstwa Śląsk utrzyma czwarte miejsce, po remisie mógłby spaść o jedno miejsce, a przy porażce nawet na siódmą pozycję.

Przeczytaj także: