Synowie dwóch byłych gwiazd zadebiutowali w Legii! Blisko debiutu marzenie

Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór. To dwaj synowie byłych piłkarzy Legii Warszawa, którzy w środę zadebiutowali w pierwszym zespole. Szczególnie ten pierwszy miał szansę, by zaliczyć wymarzone wejście do drużyny, ale w 78. minucie uderzył wysoko nad poprzeczką. Legia zremisowała z Lechią 0:0.

Była 58. minuta, kiedy 17-letni Szymon Włodarczyk zmienił Piotra Pyrdoła. Był kolejnym młodym legionistą po Łukaszu Cielemęckim (też rocznik 2003), który w środę doczekał się debiutu w pierwszym zespole. I nie ostatnim, bo później na boisku pojawił się także ich rówieśnik Ariel Mosór, który w 83. minucie zmienił Cielemęckiego

Mógł mieć debiut marzenie

Oba nazwiska starszym kibicom Legii na pewno są dobrze znane, bo Szymon to syn Piotra Włodarczyka, a Ariel - Piotr Mosóra, a więc piłkarzy, którzy przy Łazienkowskiej grali dwie dekady temu i zdobywali z nią mistrzostwa Polski.

Obaj ojcowie debiuty synów oglądali w środę z trybun na stadionie w Gdańsku. Szczególnie jeden mógł być wymarzony. Ten Włodarczyka, który spotkanie zaczął od wywalczenia rzutu wolnego, a po zejściu Macieja Rosołka (w 76. minucie zmienił go William Remy) grał - tak samo, jak przed laty jego ojciec - jako wysunięty napastnik. I chwilę później mógł strzelić zwycięskiego gola. Okazję, po podaniu od Pawła Wszołka, miał doskonałą, ale z kilku metrów uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

Lechia dzięki bezbramkowemu remisowi z Legią awansowała na piąte miejsce. I ma szanse na czwarte, bo w ostatniej kolejce gra z czwartym w tabeli Śląskiem. Legia, która od soboty jest już pewna mistrzostwa, na zakończenie sezonu podejmie Pogoń. Wszystkie mecze grupy mistrzowskiej w niedzielę o 17.30.