Paweł Brożek ujawnił decyzję ws. przyszłości. "Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy"

Paweł Brożek poinformował w rozmowie z Gazetą Krakowską, że po zakończeniu obecnego sezonu rozgrywek ekstraklasy zakończy karierę. Zawodnik Wisły Kraków niedawno złamał rękę i nie mógł wziąć udział w meczach po wznowieniu ligowych rozgrywek.

Brożek przyznał, że po zakończeniu obecnego sezonu definitywnie zakończy piłkarską karierę. - Decyzję podjąłem już przed startem tego sezonu. Może wtedy jeszcze nie na sto, ale na pewno na 95 procent, że to mój ostatni rok zawodowego grania w piłkę. Starałem się grać najlepiej, jak potrafię i myślę, że w pełnym zdrowiu dałbym radę grać jeszcze przez sezon. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy, lata gry w piłkę dają o sobie znać - mówił w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Zobacz wideo Juventus - Atalanta 2:2. Brutalne zachowanie Duvana Zapaty. Boli od samego patrzenia [ELEVEN SPORTS]

Paweł Brożek kończy karierę! "Decyzję podjąłem przed startem sezonu"

Zawodnik Wisły Kraków cieszy się, że w trakcie ostatniego sezonu kariery jego klubowi udało się utrzymać w lidze. Jesienią nie było to przecież takie pewne, ale jednak udało się wyjść obronną ręką z tej bardzo trudnej sytuacji. Bardzo się z tego cieszę, bo nawet nie wyobrażałem sobie, że mógłbym kończyć karierę, spadając z Wisłą z ekstraklasy - wskazywał Brożek. 

Wiśle do rozegrania pozostało jeszcze spotkanie 37. kolejki ekstraklasy przeciwko Arce Gdynia w Krakowie. - Bardzo chciałbym zagrać, ale jeszcze nie wiem, czy to będzie możliwe. Miałem badania złamanej ręki w poprzedni czwartek i wykazały, że jeszcze nie wszystko się zrosło tak, jak powinno. Od tamtego czasu mija już jednak tydzień, do soboty będzie w sumie dziesięć dni, więc może uda się zdążyć i dostanę zgodę lekarza choćby na chwilę gry - stwierdził Brożek. 

Ponad 400 spotkań dla Wisły Kraków

Paweł Brożek zagrał w swojej karierze w 473 oficjalnych meczach. Aż 405 z nich rozegrał dla Wisły Kraków, w której zdobył łącznie 164 gole i zaliczył 74 asysty w trakcie szesnastu sezonów spędzonych w klubie. Grał także dla Trabzonsporu, Celticu oraz Recreativo Huelva. W tym sezonie rozgrywek ekstraklasy zagrał w 18 spotkaniach, w których zdobył osiem goli i zaliczył dwie asysty. 

Przeczytaj także:

Więcej o: