Legia Warszawa przegrała walkę o napastnika! "Rozmawialiśmy jeszcze w sobotę"

Rumuński piłkarz, Sergiu Bus, podpisał kontrakt z FCSB. Jak zdradził jego agent, w rozmowie z rumuńskimi mediami, o jego transfer starała się także Legia Warszawa, która do końca próbowała go przekonać do zmiany zdania.

Legia Warszawa, zwycięstwem nad Cracovią w sobotę, zapewniła sobie tytuł mistrzów Polski w sezonie 2019/2020. W związku z faktem, że odpadła już z rywalizacji o Puchar Polski, może w pełni skupić się na kompletowaniu składu na przyszły sezon i poszukiwaniu wzmocnień, które będą miały pomóc warszawskiej drużynie w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.

Zobacz wideo Napoli - Milan 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Nowi mistrzowie Polski starali się o pozyskanie Sergiu Busa, który ostatni sezon spędził w rumuńskim Gaz Metan. 27-letni Rumun, grający na pozycji napastnika, był obiektem zainteresowań FCSB. Agent zawodnika, Bogdan Apostu, w rozmowie z rumuńskimi mediami opowiedział o szczegółach negocjacji i tym, jak bardzo Legia Warszawa starała się przekonać 27-latka do zmiany decyzji.

- Nie chcę wdawać się w zbyt wiele szczegółów. To byłoby niesprawiedliwe. Jeśli tu jesteśmy, to dlatego, że świadomie wybraliśmy FCSB. Zespołem, który próbował nas przekonać na ostatnich stu metrach, a mówię to po raz pierwszy, była Legia Warszawa. Negocjowałem z nimi jeszcze w sobotni wieczór. Próbowali porozmawiać z Sergiu i go przekonać - powiedział Apostu, cytowany przez gsp.ro.

- Do ostatniej chwili trwały negocjacje. Rozmawiałem z nimi nawet w sobotę. Legia jest mistrzem Polski, ale Sergiu wybrał FCSB. Uznaliśmy, że pewne wartości muszą być ważniejsze od pieniędzy. Daliśmy słowo. Tak pracujemy, dotrzymujemy obietnic - zakończył agent 27-letniego napastnika. Bus w przeszłości wystąpił w Lidze Europy. Zagrał w pięciu spotkaniach, pięciokrotnie wchodząc z ławki rezerwowych.

Legia Warszawa potwierdziła dotychczas transfer Filipa Mladenovicia, który wraz z końcem czerwca odszedł z Lechii Gdańsk. Z pewnością nie jest to jednak ostatnie wzmocnienie nowych mistrzów Polski, którzy interesują się sprowadzeniem Alexandru Baluty, napastnika Slavii Praga.

Przeczytaj także:

Więcej o: