Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transferowy hit ekstraklasy o krok! Przemysław Płacheta może trafić do Anglii

Przemysław Płacheta w letnim oknie transferowym prawdopodobnie odejdzie ze Śląska Wrocław. Utalentowanym skrzydłowym bardzo interesuje się Norwich City - poinformował portal weszlo.com.

34 mecze, 8 goli i 5 asyst - to dorobek Przemysława Płachety w tym sezonie. 22-latek znakomicie zaaklimatyzował się w Śląsku Wrocław, który w lipcu ubiegłego roku sprowadził go z Podbeskidzia. Statystyki, a także imponująca postawa na boisku sprawiają, że młodzieżowym reprezentantem Polski interesuje się coraz więcej klubów. W kwietniu informowaliśmy, że piłkarz znalazł się na liście życzeń Olympiakosu. Teraz okazuje się, że kierunek jego transferu będzie zupełnie inny.

Przemysław Płacheta może zagrać w Anglii

Portal weszlo.com poinformował, że pozyskaniem Płachety interesuje się angielskie Norwich City, które właśnie spadło z Premier League do Championship. Mimo tego, że "Kanarki" właśnie wyleciały z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, przejście do nich byłoby dla Płachety dobrą decyzją. Trenerem zespołu z Norfolk jest Daniel Farke, znany z elastycznego podejścia do taktyki i wprowadzania nowych graczy do składu. Ciekawe jest także to, że Niemiec stawia na piłkę opartą na akcjach pozycyjnych i błyskawicznym odbiorze piłki. To jego drużyna ma zamęczać rywali, nie na odwrót. Bardzo szybki skrzydłowy, jak Płacheta, do takiej filozofii pasowałby więc idealnie.

Zobacz wideo Tak gra nowy klub Przemysława Płachety? Ale walka

Kariera Płachety rozwija się coraz ciekawiej. Jeszcze rok temu mógł on trafić do Legii Warszawa, ale ostatecznie wybrał Śląsk Wrocław. Patrząc na jego liczbę występów, statystyki oraz listę zainteresowanych nim klubów, można stwierdzić, że swojego wyboru raczej nie żałuje. W Legii z tak regularną grą miałby bowiem problem.

Przeczytaj także: