Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Dudek wskazał idealnego bramkarza dla Legii. "Wydarzenie dla całej ekstraklasy"

Jerzy Dudek uważa, że Artur Boruc pasowałby idealnie do Legii, która szuka nowego bramkarza. - Ma już swój wiek, ale jeżeli czuje, że sportowo jeszcze da radę, to jestem za - napisał były bramkarz m.in. Liverpoolu i reprezentacji Polski, w swoim cotygodniowym felietonie na łamach "Przeglądu Sportowego".

Po odejściu z Legii Warszawa Radosława Majeckiego do AS Monaco, mistrz Polski został bez wartościowego bramkarza, który mógłby go godnie zastąpić. Obecnie w kadrze piłkarzy Aleksandara Vukovicia znajdują się Radosław Cierzniak i Wojciech Muzyk. Oprócz tego z wypożyczenia z Radomiaka ma wrócić na Łazienkowską Cezary Miszta. 

Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski oraz m.in takich klubów jak Liverpool czy też Real Madryt napisał felieton w "Przeglądzie Sportowym", w którym wskazał, kto na tę chwilę mógłbym być idealnym kandydatem do gry w Legii.

Zobacz wideo Jerzy Dudek o Liverpoolu i finale Ligi Mistrzów: Ciężko powiedzieć, czy któryś z trenerów jest w stanie w ogóle kogoś zaskoczyć

Dudek o ewentualnym powrocie do Legii Boruca: Na zachodzie takie historie często się zdarzają

- Artur Boruc ma już swój wiek, ale jeżeli czuje, że sportowo jeszcze da radę, to jestem za. Jednak to powinna być wyłącznie jego indywidualna sprawa i decyzja. Jeżeli będzie czerpał z tego przyjemność, to przecież dla kibiców Legii będzie to olbrzymia satysfakcja. Wróci do domu, do swojego klubu. Na Zachodzie takie historie często się zdarzają. Taki Gianluigi Buffon wrócił do Juventusu i nadal w nim występuje. Pamiętajmy jednak, że mówimy o wybitnych jednostkach - stwierdził Dudek.

- Jeżeli jednak Artur będzie chciał wrócić do swojej Legii, to na pewno będzie to wydarzenie dla całej ekstraklasy - zakończył Dudek.

Artur Boruc jest łączony z Legią już od kilku tygodni. - Artur Boruc w Legii? Na pewno bardzo byśmy chcieli, bo to człowiek, który zawsze jest tutaj mile widziany. Problem w tym, że to mało realne - powiedział kilkanaście dni temu Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa.

W przeszłości 40-latek był już zawodnikiem zespołu ze stolicy w latach 2001-2005. Boruc obecnie pełni funkcję rezerwowego bramkarza w drużynie Bournemouth, która broni się przed spadkiem z Premier League. Ma ważny kontrakt z ekipą Wisienek do końca lipca.

Przeczytaj także: