Ekstraklasa to stan umysłu! Kibice ŁKS-u nie zapomną tej akcji. Hit [WIDEO]

W meczu dwóch spadkowiczów Arka Gdynia pokonała ŁKS Łódź 3:2 w meczu 35. kolejki ekstraklasy. Goście ambitni walczyli o jak najlepszy rezultat i w drugiej połowie zdołali strzelić dwie bramki. Piłkarze Stawowego nie przegraliby tego spotkania, gdyby nie sytuacja z 72. minuty, kiedy pomocnik gości, Maksymilian Rozwandowicz, wybił piłkę z linii bramkowej Arki Gdynia po strzale Pirulo!

Przed rozpoczęciem meczu było już wiadome, że zarówno Arka Gdynia i ŁKS Łódź nie zagrają w kolejnym sezonie ekstraklasy i będą rywalizować w I lidze w kolejnym sezonie.

W mecz dwóch spadkowiczów Arka lepsza od ŁKS-u. Kuriozalne zagranie Rozwandowicza

Gospodarze w 19. minucie objęli prowadzenie po strzale Marcusa Da Silvy. W 41. minucie było już 2:0 po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Michała Nalepę. Zaledwie cztery minuty później Maciej Jankowski podwyższył na 3:0 po zagraniu Adama Dancha.

Wydawało się zatem, że Arka mając aż trzybramkową zaliczkę po pierwszej połowie, spokojnie wygra z ŁKS-em w Gdyni. W drugiej części łodzianie ruszyli do odrabiania strat. Najpierw Samu Corral pokonał Pavelsa Steinborsa. W 85. minucie Łukasz Sekulski strzelił kontaktowego gola i było już tylko 3:2. Na wyrównanie zabrakło już czasu i ostatecznie w meczu dwóch zespołów, które po zakończeniu sezonu 2019.20 pożegnają się z ekstraklasą, lepsza była Arka.

W meczu nie brakowało emocji, a najbardziej kuriozalną sytuacją była ta z 78. minuty, kiedy pomocnik ŁKS Maksymilian Rozwandowicz wybił piłkę z linii bramkowej po uderzenie Pirulo! Zagranie piłkarza gości było kwintesencją gry łodzian w całym sezonie ekstraklasie i może śmiało kandydować do największego kiksu sezonu.

Zobacz zachowanie Rozwandowicza pod bramką Arki Gdynia:

Inną atrakcją tego spotkania było zachowanie bramkarza Arki Gdynai Pavelsa Steinborsa, który złapał wróbla i wziął go na rękę.