Skandaliczna oprawa kibiców Lecha Poznań dotarła aż do Kolumbii. "Ogromne kontrowersje"

Kolumbijska prasa dostrzegła oprawę kibiców Lecha Poznań, którzy na transparentach pokazali wizurenek Pablo Escobara. - Gigantyczna oprawa wywołała ogromne kontrowersje w Polsce - donosi dziennik "El Heraldo".

Tuż przed rozpoczęciem meczu 34. kolejki między Lechem Poznań a Legią Warszawa (2:1) kibice Kolejorza wywiesili kontrowersyjną oprawę. Przedstawiała ona znanego zbrodniarza i barona narkotykowego - Pablo Escobara. Hasło "Pelota o plomo", czyli "piłka albo ołów" znalazło się w podpisie oprawy kibiców Lecha Poznań. To oczywiście sparafrazowane słynne hasło Escobara, który mówił "plata o plomo" - "pieniądze albo ołów" - gdy zastraszał swoich kontrahentów i wspólników. Escobar, nazywany "królem kokainy", był swego czasu jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zmarł w 1993 roku w czasie szturmu Delta Force w Medellin. Jak się okazało, oprawa polskich kibiców dotarła nawet do Kolumbii.

Zobacz wideo Zaskakująca porażka pod koniec sezonu. Milan - Juventus 4:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

O oprawie napisał kolumbijski dziennik "El Heraldo". - Gigantyczna oprawa wywołała ogromne kontrowersje w Polsce, gdzie wielu ludzi interpretowało to jako presję na zawodników Lecha Poznań. Polska jest jednym z krajów, który pozwala kibicom być na stadionach w trakcie pandemii COVID-19 - czytamy w artykule. Z kolei "El espectador" dodaje, że kibice Lecha odpalili racę.

Praktycznie każda duża gazeta odniosła się do sytuacji z Polski, ale artykułu sprowadzały się do dwóch, trzech informacyjnych zdań.

Więcej o: