Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa o krok od mistrzostwa Polski. "Zrobimy wszystko, by to był nasz dzień"

- Po pandemii siedem z dziesięciu spotkań zagraliśmy na wyjeździe, dlatego cieszę się, że teraz w końcu zagramy u siebie - powiedział Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa, która w sobotę o 17.30 podejmie Cracovię.

Dla Legii będzie to drugi mecz z Cracovią w ciągu kilku dni. We wtorek drużyna Aleksandara Vukovicia przegrała na wyjeździe aż 0:3 i odpadła w półfinale Pucharu Polski. - Porażka zawsze jest mniej bolesna, kiedy z niej coś wyciągasz i czegoś się uczysz. A my teraz możemy szybko pokazać, że coś wyciągnęliśmy i się czegoś nauczyliśmy. W szatni poruszyliśmy już wiele kwestii związanych ze wtorkowym starciem i w sobotę przyjdzie czas, by to udowodnić. Pokazać, że można inaczej - zaczął piątkową konferencję Vuković.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Po czym mówił dalej o Cracovii, ale też o Legii. - Myślę, że nasz rywal bardzo się nie zmieni. Zarówno jeśli chodzi o skład, jak i o sposób gry. Znamy jego zalety, ale to z naszej strony realizacja założeń musi być na wyższym poziomie. Bo we wtorek też byliśmy przygotowani na stałe fragmenty gry, a i tak straciliśmy tak dwie bramki. Na pewno będą jakieś zmiany w składzie w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Tutaj liczy się każdy trening. Przede wszystkim pod kątem stanu zdrowia zawodników i to na pewno będzie determinowało zmiany, ale nie tylko, bo obraz poprzedniego meczu też będzie miał znaczenie przy ustalaniu składu.

Legia Warszawa o krok od mistrzostwa

Legii do zdobycia mistrzostwa brakuje już tylko punktu, który musi zdobyć w trzech ostatnich meczach. Najlepiej już w sobotę, bo wszyscy w klubie są gotowi, by to właśnie po spotkaniu z Cracovią świętować mistrzostwo Polski. - Po pandemii siedem z dziesięciu spotkań zagraliśmy na wyjeździe, dlatego cieszę się, że teraz w końcu zagramy u siebie - powiedział Vuković.

- W sobotę wspólnie musimy zrobić wszystko, by ten sezon zakończyć zwycięstwem. Wiadomo, że zostaną jeszcze dwa mecze, ale liczymy, że to właśnie najbliższa sobota będzie tym dniem. Naszym dniem. Że wszyscy będziemy mieć powody do radości, że będziemy wspólnie z kibicami świętować mistrzostwo Polski - zakończył trener Legii, która z piątku na sobotę po raz pierwszy nocować będzie w Legia Training Center. Nowym ośrodku, który za kilka dni oficjalnie zacznie funkcjonować w oddalonych o 30 km od Warszawy Książenicach.

Początek meczu Legia - Cracovia w sobotę o 17.30.

Przeczytaj też:

Sport.pl LiveSport.pl Live .